Ogłoszenia duszpasterskie VI NIEDZIELA WIELKANOCY 9 maja 2021 r.

1. Dziś, w VI Niedzielę Wielkanocy, wraz z całym Kościołem Katolickim obrządku łacińskiego prosimy Ojca, aby misterium paschalne, które wspominamy, przemieniało nasze życie.
  2. Dziękujemy wszystkim, którzy uświetnili w poniedziałek Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski.
  3. Na zakup agregatu dla dzieci Siostry Liliosy zebrano 3088 zł. Chwała Bogu.
  4. Nabożeństwa majowe odbywają się codziennie pół godziny przed ostatnią Mszą św.,
    a w soboty przed Mszą św. Maryjną, czyli o 8:30. Zapraszamy.
  5. We czwartek, we wspomnienie liturgiczne Najświętszej Maryi Panny Fatimskiej, będzie można przyjąć indywidualne błogosławieństwo relikwiami krwi św. Jana Pawła II, którą 13 maja 1981 r. przelał postrzelony przez zamachowca. W tym dniu przypadają też 120. urodziny jednego z największych polskich bohaterów, rotmistrza kawalerii Wojska Polskiego, a dziś pułkownika Witolda Pileckiego.
  6. W piątek będziemy przeżywali święto św. Macieja Apostoła.
  7. Za tydzień w niedzielę nasze pociechy ogłoszą uroczyście Jezusa Królem swojego serca
    i życia podczas pierwszej Komunii św. Wcześniej, już we czwartek, oddadzą się pod opiekę Maryi, a w sobotę przeżyją swój pierwszy obrzęd sakramentu Pokuty i Pojednania. Módlmy się w tym tygodniu szczególnie za rodziny przygotowujące się do pierwszej Komunii św.
  8. Polecamy najnowszą „Niedzielę”, a w niej bogaty w treści wywiad z Arcybiskupem Markiem Jędraszewskim, artykuł o nabożeństwie fatimskim oraz tekst o ojcu Franciszku Marii od Krzyża Jordanie, którego beatyfikacja obędzie się w najbliższą sobotę.
  9. W Oblubieńcu znajdziemy katechezę Ojca Świętego Franciszka o kontemplacji oraz piękny fragment Encykliki św. Jana XXIII o pokoju między wszystkimi narodami.
  10. Ponownie zapraszamy do naszej parafialnej biblioteki, z której wciąż powiększającego się księgozbioru możemy korzystać w terminie umówionym indywidualnie lub podczas dyżurów środowych od 17:00.
  11. Nadal prosimy o pomoc w spłaceniu zobowiązań finansowych za prace remontowe na plebanii, które były prowadzone od listopada do marca.
  12. Dziękujemy Wiesławowi i Jolancie Chrzanowskim za ofiarę 100 zł na odnowienie figury św. Antoniego.
  13. Na budowę w Częstochowie „Kuchni św. Józefa” z jadalnią dla ubogich w minionym tygodniu wróciła jeszcze jedna „koperta miłosierdzia” zawierająca 100 zł.
  14. Kilka dni temu odszedł od nas do Domu Ojca śp. Józef Hadrian z ul. Szkolnej, l. 74. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie.