Ogłoszenia duszpasterskie WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE 16 maja 2021 r.

1. Dziś, w uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, prosimy Ojca, abyśmy pełni świętej radości składali Mu dziękczynienie, a po śmierci poszli do Niego.
  2. Wszystkim rodzinom przeżywającym dziś uroczystość Pierwszej Komunii Świętej życzymy, aby wytrwały w służbie Jezusowi, a ich serca napełniały się radością
    i pokojem, które są świadectwem jedności z Panem.
  3. Tradycyjnie, w ramach corocznych modlitw o urodzaje odbędą się w tym tygodniu modlitwy przy krzyżach. W poniedziałek: przy ul. Śląskiej o 17:00; przy ul. Długiej po pierwszej Mszy św. około 17:45; przy ul. 3-Maja po drugiej Mszy św. o 18:15; przy ul. Częstochowskiej o 18:45. We wtorek: przy ul. Mickiewicza – po wieczornej Mszy św. około 18:45; przy ul. Sienkiewicza o 19:15.
  4. Nabożeństwa majowe odbywają się codziennie pół godziny przed ostatnią Mszą św., a w soboty przed Mszą św. Maryjną, czyli o 8:30. Zapraszamy.
  5. W sobotę, 22. dnia miesiąca zapraszamy na Mszę św. o 18:00 i różaniec św. ze św. Janem Pawłem II. Intencje można zgłaszać do księdza lub na kartkach do skrzynki próśb i podziękowań przy ołtarzu św. Jana Pawła II. Po różańcu, od 20:00 odbędzie się jak co roku w Wigilię Zesłania Ducha Świętego adoracja Najświętszego Sakramentu, modlitwa uwielbienia i wstawiennicza.
  6. Za tydzień w niedzielę będziemy przeżywać drugi co do ważności dzień roku, uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Warto przeżyć ten dzień jako odnowienie swojego bierzmowania.
  7. Polecamy najnowszą „Niedzielę”, a w niej artykuł o Pierwszej Komunii św. oraz tekst o niewidomej matce niewidomych, matce Elżbiecie Róży Czackiej.
  8. W Oblubieńcu znajdziemy List Apostolski Papieża Franciszka, w którym ustanawia w Kościele posługę Katechety. Zachęcam do przeczytania go zwłaszcza tym, którzy kochają Jezusa.
  9. Nadal prosimy o pomoc w spłaceniu zobowiązań finansowych za prace remontowe na plebanii, które były prowadzone od listopada do marca. Brakuje jeszcze niecałe 20000 zł.
  10. Dziękujemy za ofiary na bieżące potrzeby kościoła i parafii. Na te cele Bronisław Szyda, Stanisława i Bronisław Tokarzowie, Piotr Trzepizur, Cecylia Moll oraz Krystyna i Stefan Pietrzakowie przekazali łącznie 750 zł. Natomiast tylko w ostatnim tygodniu zostały zapłacone faktury na łączną sumę 3870 zł.
  11. Na budowę w Częstochowie „Kuchni św. Józefa” z jadalnią dla ubogich w minionym tygodniu wróciły dwie „koperty miłosierdzia” zawierające 100 zł.
  12. Kilka dni temu odeszła od nas do Domu Ojca śp. Grażyna Hania Pawłowska
    z ul. Szkolnej, l. 61. Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie.