Ogłoszenia duszpasterskie ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO 23 maja 2021 r.

1. Dziś, w uroczystość Zesłania Ducha Świętego, prosimy Ojca, aby dokonał w sercach wiernych cudów, które zdziałał w początkach głoszenia Ewangelii.
  2. Nabożeństwa majowe odbywają się pół godziny przed ostatnią Mszą św., a w sobotę
    o 8:30. Zapraszamy kochających Maryję.
  3. W środę o 18:00 będziemy się modlić za nasze Mamy, żyjące i zmarłe.
  4. Zapraszamy społeczności sąsiedzkie lub rodziny do zgłaszania się do przygotowania ołtarzy na „procesję Bożego Ciała”, która podobnie jak rok temu odbędzie się na terenie kościelnym.
  5. Jutro będziemy przeżywać święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła, a we czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Zapraszamy na Msze św. za naszych księży i o nowe powołania.
  6. Polecamy najnowszą „Niedzielę”, a w niej artykuł o wspólnotach charyzmatycznych oraz tekst ks. Guzowskiego o tym, jak działa Duch Święty.
  7. W Oblubieńcu znajdziemy jedną z katechez św. Jana Pawła II o Duchu Świętym.
  8. Bardzo dziękujemy i nadal prosimy o pomoc w spłaceniu zobowiązań finansowych za prace remontowe na plebanii, które były prowadzone od listopada do marca. Brakuje jeszcze niecałe 19000 zł.
  9. Dziękujemy za ofiary na bieżące potrzeby kościoła i parafii. Na te cele Krystyna Pach,
    ks. Zenon Pawelak, rodzina Kandorów, Iwona Błaszczyk oraz dwóch ofiarodawców anonimowych przekazało w sumie 1500 zł. Pewna osoba na odnowienie figury Maryi stojącej przed plebanią ofiarowała 500 zł.
  10. Zapraszamy dzieci z klas IV, V i VI do zgłaszania się na oazę wakacyjną na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej w dniach 28.06-14.07.