Ogłoszenia duszpasterskie UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ 30 maja 2021 r.

1. ziś, w uroczystość Trójcy Przenajświętszej, prosimy Ojca, aby dał nam łaskę uwielbiania jedności Osób Bożych w potędze Ich działania.
  2. Jeszcze dziś i jutro zapraszamy na nabożeństwa majowe. Natomiast od wtorku o tej samej godzinie odbywać się będą nabożeństwa czerwcowe. Zapraszamy do uwielbiania Najświętszego Serca Pana Jezusa i wynagradzania za grzechy.
  3. Tylko do 13 czerwca będą się odbywały niedzielne Msze św. o 8:45.
  4. Dziś jest ostatni dzień przyjmowania tzw. komunii św. wielkanocnej.
  5. Jutro, tj. w poniedziałek, w święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny, o 18:30 odbędzie się próba sypania kwiatów przez dzieci.
  6. We wtorek przypada wspomnienie św. Justyna męczennika.
  7. Przypominamy, że każda środa, ale szczególnie pierwsza w miesiącu, jest dniem czci
    św. Józefa.
  8. We czwartek będziemy przeżywać uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Niestety nikt się nie zgłosił do budowy ołtarzy.
  9. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca, a zatem również odwiedziny Jezusa u naszych kochanych chorych i starszych.
  10. W sobotę będziemy wspominali św. Bonifacego, biskupa i męczennika.
  11. Polecamy najnowszą „Niedzielę”, a w niej artykuł o depresji dziecięcej i tekst o pochodzeniu uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa oraz o znaczeniu procesji eucharystycznej.
  12. W Oblubieńcu znajdziemy między innymi obszerne wprowadzenie do nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  13. Bardzo dziękujemy i nadal prosimy o pomoc w spłaceniu zobowiązań finansowych za prace remontowe na plebanii, które były prowadzone od listopada do marca. Brakuje jeszcze niecałe 18000 zł., z czego 2950 zł za materiały.
  14. Dziękujemy rodzinie Chadrianów za ofiarę na bieżące potrzeby kościoła i na ogrodzenie cmentarza.
  15. Do sakramentu małżeństwa przygotowuje się Piotr Skura z Kodrania koło Sulmierzyc
    i Joanna Grobelniak z Wręczycy Małej. Gdyby ktokolwiek wiedział o przeszkodach do zawarcia tego małżeństwa, zobowiązany jest zgłosić to w kancelarii parafialnej.
  16. Zapraszamy dzieci z klas IV, V i VI do zgłaszania się na oazę wakacyjną na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej w dniach 28.06-14.07.
  17. We czwartek odszedł od nas do Domu Ojca śp. Aleksander Raczyński z ul. Kolejowej,
    l. 55. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie.