Ogłoszenia duszpasterskie V Tydzień Zwykły 6 czerwca 2021 r.

1. Dziś, w X Niedzielę w Ciągu Roku, prosimy Ojca, abyśmy natchnieni przez Niego poznawali, co jest słuszne, a potem z Jego pomocą to wypełniali.
  2. Bardzo dziękujemy jeszcze raz wszystkim, którzy podjęli się ofiarnie przygotowania uroczystości Bożego Ciała i zaangażowali się w liturgię tego dnia.
  3. Codziennie pół godziny przed ostatnią Mszą św., a w sobotę o 8:30, w ramach nabożeństw czerwcowych, zapraszamy do wspólnego uwielbiania Najświętszego Serca Pana Jezusa i wynagradzania za grzechy wszystkich ludzi, a zwłaszcza zatwardziałych grzeszników. Do czwartku, czyli do końca tradycyjnej „oktawy Bożego Ciała” nabożeństwo, jak co roku, łączymy z procesją eucharystyczną wokół kościoła.
  4. Jeszcze tylko dziś i za tydzień (13 czerwca) będzie Msza św. o 8:45.
  5. We wtorek w liturgii wspominać będziemy piękną kobietę, jednego z najświętszych Królów, św. Jadwigę Andegaweńską.
  6. W piątek będziemy obchodzili uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Warto
    w tym dniu wziąć udział we Mszy św. Oczywiście, ponieważ jest to uroczystość, nie obowiązuje w tym dniu obowiązek wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.
  7. W sobotę przypada, jak zawsze po uroczystości Serca Jezusowego, wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.
  8. Polecamy najnowszą „Niedzielę”, a w niej artykuł „Prorok w suwerennej Ojczyźnie”
    o pielgrzymce św. Jana Pawła II sprzed 30 lat, w której przypomniał nauczanie
    o Dekalogu. Jak zawsze najwyższej klasy tekst napisał dla „Niedzieli” wybitny historyk Andrzej Nowak o nauce Prymasa Tysiąclecia, Sługi Bożego Stefana Wyszyńskiego.
  9. W Oblubieńcu znajdziemy między innymi teksty – relacje z prac związanych z projektem „Wręczyca – razem dla środowiska. Parafialny ogród ekologiczny”.
  10. Bardzo dziękujemy i nadal prosimy o pomoc w spłaceniu zobowiązań finansowych za prace remontowe na plebanii, które były prowadzone od listopada do marca. Brakuje jeszcze około 16000 zł. Chwała Bogu!
  11. Dziękujemy ofiarodawcom anonimowym za 1100 zł na bieżące potrzeby.
  12. Do sakramentu małżeństwa przygotowuje się Piotr Skura z Kodrania koło Sulmierzyc
    i Joanna Grobelniak z Wręczycy Małej. Gdyby ktokolwiek wiedział o przeszkodach do zawarcia tego małżeństwa, zobowiązany jest zgłosić to w kancelarii parafialnej.
  13. Kilka dni temu odszedł od nas do Domu Ojca śp. Jacek Motyl z ul. Zamkowej, l. 58. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie.