Ogłoszenia duszpasterskie XI Tydzień Zwykły 13 czerwca 2021 r.

1. Dziś, w XI Niedzielę w Ciągu Roku, prosimy Ojca, aby „nasza wola i nasze czyny były poddane Jego przykazaniom”.
  2. Codziennie pół godziny przed ostatnią Mszą św., a w sobotę o 8:30, w ramach nabożeństw czerwcowych, zapraszamy do wspólnego uwielbiania Najświętszego Serca Pana Jezusa i wynagradzania za grzechy wszystkich ludzi, a zwłaszcza zatwardziałych grzeszników.
  3. Od kolejnej niedzieli nie będzie już Mszy św. o 8:45. Ponadto informujemy, że od tego dnia, tj. 20 czerwca, nie będzie już obowiązywać zwolnienie z obowiązku uczestniczenia we Mszy św. niedzielnej. Zatem znów niezadośćuczynienie temu obowiązkowi z własnej winy będzie grzechem śmiertelnym.
  4. W poniedziałek przypada wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika.
    We czwartek, we wspomnienie obowiązkowe św. Alberta Chmielowskiego, zakonnika, na Mszach św. będziemy modlili się za ubogich i bezdomnych oraz za oddających się służbie najuboższym.
  5. Polecamy „Niedzielę”, a w niej artykuł „Święty Józef to potrafił” o tym, jacy są współcześni mężczyźni i czego mogą nauczyć się od swojego patrona. Tekst ten zawiera też świadectwa członków wspólnoty Mężczyzn św. Józefa.
  6. W Oblubieńcu znajdziemy między innymi serdeczne i bardzo konkretne zaproszenie do pomocy misjom oraz List Episkopatu Polski w setną rocznicę poświęcenia narodu polskiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.
  7. Bardzo dziękujemy i nadal prosimy o pomoc w spłaceniu zobowiązań finansowych
    za prace remontowe na plebanii, które były prowadzone od listopada do marca. Brakuje jeszcze niecałe 14000 zł. Chwała Bogu!
  8. Dziękujemy p. Jackowi Staszczykowi i ofiarodawcy anonimowemu za 400 zł na bieżące potrzeby oraz na utrzymanie porządku na cmentarzu.
  9. Do sakramentu małżeństwa przygotowuje się Grzegorz Kukuła z Aleksandrii i Martyna Pikoń z Wręczycy Wielkiej. Gdyby ktokolwiek wiedział o przeszkodach do zawarcia tego małżeństwa, zobowiązany jest zgłosić to w kancelarii parafialnej.
  10. Od wczoraj rozpoczęliśmy 9-dniową modlitwę – Nowennę do Ducha Świętego przed u-dzieleniem naszym parafianom Sakramentu Bierzmowania. Zachęcamy do włączenia się.
  11. Abyśmy wszyscy włączyli się w odnowienie poświęcenia się Polaków Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, na zakończenie Mszy św. przeżyjemy krótką adorację Najświętszego Sakramentu i odmówimy Akt oddania.