Ogłoszenia duszpasterskie XII Tydzień Zwykły 20 czerwca 2021 r.

1. Dziś, w XII Niedzielę w Ciągu Roku, prosimy Ojca o pomnożenie w nas bojaźni i miłości Jego świętego imienia.
  2. Codziennie pół godziny przed ostatnią Mszą św., a w sobotę o 8:30, w ramach nabożeństw czerwcowych, zapraszamy do wspólnego uwielbiania Najświętszego Serca Pana Jezusa i wynagradzania za grzechy wszystkich ludzi, a zwłaszcza zatwardziałych grzeszników.
  3. Od dziś, tj. od 20 czerwca, nie obowiązuje zwolnienie z obowiązku uczestniczenia
    we Mszy św. niedzielnej. Jeśli ktokolwiek z nas świadomie i dobrowolnie podejmie decyzję o nieuczestniczeniu w Eucharystii w niedzielę, w święto nakazane lub wieczorem dnia poprzedzającego, to będzie miał grzech śmiertelny i zgodnie z nauką Kościoła straci łaskę chrztu św.
  4. W poniedziałek, we wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, podczas Mszy św. o 18:00 nasza młodzież przystąpi do sakramentu Bierzmowania przez posługę Ks. Biskupa Andrzeja Przybylskiego.
  5. We czwartek przypada piękna uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.
  6. W sobotę przypada wspomnienie dowolne św. Zygmunta Gorazdowskiego, prezbitera, patrona naszej parafialnej Diakonii Miłosierdzia.
  7. Polecamy niezwykły numer „Niedzieli” noszący tytuł „Wyrwani z aborcji”. Warto też młodzieży pokazać artykuł „Zakonnica z TikToka” o siostrze zakonnej, której filmiki biją rekordy popularności oraz tekst „Ojcem być…” o ojcostwie z różnych punktów widzenia.
  8. W „Oblubieńcu” znajdziemy między innymi najnowszą, a zarazem ostatnią z cyklu
    o modlitwie, środową katechezę Papieża Franciszka oraz kolejny odcinek „Świadectwa niepokornego”, czyli Sługi Bożego Franciszka Blachnickiego.
  9. Bardzo dziękujemy i nadal prosimy o pomoc w spłaceniu zobowiązań finansowych za prace remontowe na plebanii, które były prowadzone od listopada do marca. Brakuje jeszcze około 12000 zł. Chwała Bogu!
  10. Dziękujemy p. Mirosławowi Lamikowi za 200 zł na bieżące potrzeby. Otrzymaliśmy ostatnio rachunki do zapłacenia w wysokości prawie 1500 zł.
  11. Do sakramentu małżeństwa przygotowuje się Grzegorz Kukuła z Aleksandrii
    i Martyna Pikoń z Wręczycy Wielkiej. Gdyby ktokolwiek wiedział o przeszkodach do zawarcia tego małżeństwa, zobowiązany jest zgłosić to w kancelarii parafialnej.
  12. Dziś kończymy 9-dniową modlitwę – nowennę do Ducha Świętego – przed udzieleniem naszym parafianom sakramentu Bierzmowania w intencji ich samych oraz ich rodzin.
  13. Dziś po każdej Mszy św. będzie kwestować przed kościołem znana niektórym
    z nas p. Paulina Zujewska z Częstochowy, która od lat angażuje się w ewangelizację. Jak zapowiadała w poprzednim „Oblubieńcu”, przybyła dziś do nas, aby prosić nas o ofiary na potrzeby misji, w której będzie brać udział w Afryce.