Ogłoszenia duszpasterskie XIV Tydzień Zwykły 4 czerwca 2021 r.

1. Dziś, w XIV Niedzielę w Ciągu Roku, prosimy Ojca, aby udzielił swoim wiernym duchowej radości i sprawił, abyśmy „oswobodzeni z niewoli grzechu osiągnęli wieczne szczęście”.
  2. W poniedziałek warto w naszych rodzinach, szczególnie w rozmowie z nastolatkami, wspomnieć dwunastoletnią św. Marię Goretti, dziewicę i męczennicę. We wtorek przypada natomiast wspomnienie błogosławionej Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy, Polki zwanej „Matką Afryki”; we czwartek – wspomnienie św. Jana z Dukli, prezbitera
  3. Polecamy najnowszy numer „Niedzieli” zawierający artykuł „Przychodzi Kościół do młodych” o tym, jak rozmawiać z młodym człowiekiem o Bogu i świecie oraz pierwszy
    z dziewięciu tekstów z inspirującymi pomysłami na spędzenie wakacji.
  4. W „Oblubieńcu” znajdziemy między innymi katechezę Papieża Franciszka, drugą z cyklu poświęconego Listowi św. Pawła Apostoła do Galatów i ostatni fragment „Świadectwa niepokornego” Sługi Bożego Franciszka Blachnickiego.
  5. Bardzo dziękujemy i nadal prosimy o pomoc w spłaceniu zobowiązań finansowych za prace remontowe na plebanii, które były prowadzone od listopada do marca. Nadal brakuje jeszcze niecałe 11000 zł. Chwała Bogu!
  6. Dziękujemy ofiarodawcy anonimowemu za ofiarę na potrzeby kościoła i Mariannie Kosmali za 100 zł na prace cmentarne.
  7. Za tydzień będziemy zbierać datki dla ciężko chorego nastoletniego Mateusza przygotowującego się do bardzo drogiego leczenia choroby nowotworowej.