Ogłoszenia duszpasterskie XVI Tydzień Zwykły 18 lipca 2021 r.

1. Dziś, w XVI Niedzielę w Ciągu Roku, prosimy Ojca, aby pomnażał w nas dar wiary, nadziei i miłości, byśmy zawsze wiernie zachowywali Jego przykazania.
  2. We czwartek przypada święto św. Marii Magdaleny, w piątek – święto św. Brygidy, zakonnicy, Patronki Europy, a w sobotę – wspomnienie św. Kingi, dziewicy.
  3. We czwartek odbędzie się, jak w każdym miesiącu, wieczór modlitewny ze św. Janem Pawłem II, który składać się będzie z Mszy św., adoracji relikwii papieskich, Różańca św. i modlitwy do Ojca Świętego. Zachęcamy do zgłaszania intencji modlitewnych dowolną drogą, także poprzez skrzynkę intencji znajdującą się na lewo od ołtarza św. Jana Pawła II.
  4. W najbliższą sobotę ze względu na czas urlopowy i dodatkowe Msze św., chrzcielną
    i ślubną, nasza Maryjna Msza św. odbędzie się o 12:00.
  5. Za tydzień, w niedzielę, a zarazem w dniu św. Krzysztofa, po każdej Mszy św. odbędzie się błogosławieństwo pojazdów oraz zbiórka na potrzeby Misjonarzy.
  6. W „Oblubieńcu” znajdziemy między innymi fragmenty wartościowych objawień prywatnych udzielonych przez Boga św. Brygidzie Szwedzkiej.
  7. Bardzo dziękujemy i nadal prosimy o pomoc w spłaceniu zobowiązań finansowych za prace remontowe na plebanii, które były prowadzone od listopada do marca. Dziś będzie to można uczynić po Mszy św. przed kościołem.
  8. Dziękujemy Joannie Annissimo i ofiarodawcy anonimowemu za 150 zł na bieżące potrzeby kościoła.
  9. Zapraszamy wszystkich członków Parafialnej Rady Duszpasterskiej na kolejne spotkanie, które odbędzie się 26 lipca po Mszy św. wieczornej.
  10. Zaangażowani w rozwój parafialnego Ogrodu Ekologicznego serdecznie zapraszają
    w każdą sobotę do pomocy w pracach ziemnych (choćby na pół godziny) oraz do przynoszenia i sadzenia ziół i kwiatów.
  11. Do sakramentu małżeństwa przygotowuje się Kamil Skura z Dąbrowy Zielonej i Joanna Adamik z Wręczycy Małej. Gdyby ktokolwiek wiedział o przeszkodach do zawarcia tego małżeństwa, zobowiązany jest zgłosić to w kancelarii parafialnej.
  12. W imieniu Mateusza przygotowującego się do terapii związanej z chorobą nowotworową dziękujemy za hojne datki (w sumie 2414 zł). W najbliższych dniach prosimy o składanie jałmużny do skrzynki przy figurze św. Antoniego na pomoc w leczeniu neurologicznym dla pewnej osoby.
  13. Kilka dni temu odszedł od nas do Boga śp. Włodzimierz Król z ul. Śląskiej, l. 57. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie.