Ogłoszenia duszpasterskie XVII Tydzień Zwykły 25 lipca 2021 r.

1. Dziś, w XVII Niedzielę w Ciągu Roku, prosimy Ojca, abyśmy „dobrze używali rzeczy przemijających i nieustannie ubiegali się o dobra wieczne”.
  2. Przed każdą Mszą św. słuchamy dziś świadectwa siostry Joanny ze Zgromadzenia Sióstr od Aniołów, która na co dzień posługuje na Syberii. Życzymy jej wielu łask Bożych oraz sił do ewangelizacji i dziękujemy za modlitwę za naszą parafię.
  3. Dziś obchodzimy też po raz pierwszy ustanowiony przez Ojca Świętego Franciszka Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych. Papież zdecydował, że będziemy go obchodzić co roku
    w czwartą niedzielę lipca.
  4. Jutro przypada wspomnienie św. Joachima i Anny, rodziców Matki Bożej, a dziadków Pana Jezusa.
  5. We czwartek będziemy wspominali w liturgii Kościoła św. Martę, a w sobotę – św. Ignacego Loyoli, prezbitera.
  6. W tym tygodniu wraca już sobotnia Msza św. Maryjna o 9:00.
  7. Przypominamy, że od kilku dni można zgłaszać intencje mszalne na 2022 r.
  8. Polecamy tygodnik „Niedziela”, a w nim artykuł o tym, co powoduje, że wielu wiernych rusza do Hiszpanii szlakiem św. Jakuba oraz tekst o tym, dlaczego kapłani są na tzw. „woodstockowych polach”.
  9. W „Oblubieńcu” znajdziemy Orędzie Papieża Franciszka na pierwszy Światowy Dzień Dziadków
    i Osób Starszych, wartościowe sentencje św. Ignacego oraz je-go bezcenne wskazówki dla tych, którzy chcą się nauczyć poznawać wolę Bożą.
  10. Bardzo dziękujemy i nadal prosimy o pomoc w spłaceniu zobowiązań finanso-wych za prace remontowe na plebanii, które były prowadzone od listopada do marca. Dzięki naszemu wspólnemu wysiłkowi pozostało nam jeszcze do zapłaty dla wykonawców niecałe 10000 zł. Bóg zapłać.
  11. Zapraszamy wszystkich członków Parafialnej Rady Duszpasterskiej na kolejne spotkanie, które odbędzie się 26 lipca po Mszy św. wieczornej.
  12. Do sakramentu małżeństwa przygotowuje się Kamil Skura z Dąbrowy Zielonej i Joanna Adamik
    z Wręczycy Małej, Krzysztof Tomala z Wręczycy Wielkiej i Doro-ta Bajor z Myszkowa oraz Patryk Kuc i Anna Sitkiewicz z Wręczycy Wielkiej. Gdyby ktokolwiek wiedział o przeszkodach do zawarcia tych małżeństw, zobowiązany jest zgłosić to w kancelarii parafialnej.
  13. Kilka dni temu odszedł od nas do Ojca śp. Bronisław Szyda z ul. Zamkowej, l. 71. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie.
  14. Za tydzień na parkingu przy Placu Księdza Zdzisława Radka od 7:30 do 18:00 będzie stał mobilny zespół szczepień na Covid-19. Każdy chętny będzie mógł skorzystać i zaszczepić się jednodawkową szczepionką. Nie trzeba będzie się rejestrować ani wcześniej zapisywać.
  15. Po Mszy św. odbędzie się błogosławieństwo wszelkich pojazdów. Prosimy o podjechanie na parking przy Placu Ks. Zdzisława Radka. Można będzie oczywiście zabrać ze sobą poświęcone obrazki i zawieszki św. Krzysztofa i złożyć ofiarę na potrzeby misjonarzy. Zachęcamy też do wzięcia udziału w akcji pod nazwą „Św. Krzysztof – 1 grosz za jeden kilometr”. Szczegóły znajdziemy na plakacie przy wyjściu.