Ogłoszenia duszpasterskie XVIII Tydzień Zwykły 1 sierpnia 2021 r.

1. Dziś, w XVIII Niedzielę w Ciągu Roku, prosimy Ojca o odnowę i zachowanie życia Bożego we wszystkich, którzy faktycznie uznają Go jako Stwórcę i Pana.
  2. Rozpoczyna się miesiąc abstynencji w intencji trzeźwości Polaków. W „Oblubieńcu” odnajdziemy tegoroczny Apel Zespołu Konferencji Episkopatu Polski do spraw Apostolstwa Trzeźwości i Osób Uzależnionych na tegoroczny sierpień – miesiąc abstynencji.
  3. W środę będziemy obchodzili wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, prezbitera,
    a w piątek – święto Przemienienia Pańskiego.
  4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. W piątek i sobotę chorych i star-szych odwiedzi kapłan z Najświętszym Sakramentem.
  5. Polecamy tygodnik „Niedziela”, a w nim artykuł „Wypocznijcie nieco”, w którym ks. Wojciech Węgrzyniak opowiada o tym, jak skutecznie wypocząć w dzisiejszym świecie.
  6. Siostra Joanna przekazała serdeczne podziękowania za pamięć w modlitwie i ofiary złożone tydzień temu na jej ręce (2950 zł).
  7. Bardzo dziękujemy i nadal prosimy o pomoc w spłaceniu zobowiązań finansowych za prace remontowe na plebanii, które były prowadzone od listopada do marca. Dziś będzie to można uczynić przy wyjściu w kościoła. Bóg zapłać.
  8. Do skrzynki przy figurze św. Antoniego prosimy o ofiary na nierefundowane lekarstwa dla pewnej osoby z naszej parafii.
  9. W piątek, 6 sierpnia, ruszają Ogólnopolskie Rekolekcje „Beatyfikacja33” pod hasłem „Wszystko postawiłem na Maryję”. To propozycja duchowego przygotowania do beatyfikacji Prymasa Stefana Wyszyńskiego oraz Matki Elżbiety Róży Czackiej. (szczegóły możemy znaleźć na stronie beatyfikacja33.pl)
  10. 8 Sierpnia, w niedzielę o 10:00 w Bazylice Archikatedralnej w Częstochowie odbędą się uroczyste obchody 77. rocznicy Powstania Warszawskiego. W tym roku oprawę muzyczną Mszy św. oraz koncert pieśni i piosenek powstańczych (o 9:30) wykona zespół Wręczynki Plus. Zapraszamy. Po Eucharystii nastąpi złożenie kwiatów i zniczy pod tablicą poświęconą pamięci 20-letniego „Wojtka”, czyli sierżanta Omyły, który zginął 8 sierpnia 1944 r.
  11. Do sakramentu małżeństwa przygotowuje się Piotr Kurasiński z Truskolas i Mile-na Marczyk z Wręczycy Małej, Krzysztof Tomala z Wręczycy Wielkiej i Dorota Bajor z Mysz-kowa, Patryk Kuc i Anna Sitkiewicz z Wręczycy Wielkiej oraz Marek Kukuła z Wręczycy Wielkiej i Marlena Kipigroch z Częstochowy. Gdyby ktokolwiek wiedział o przeszkodach do zawarcia tych małżeństw, zobowiązany jest zgłosić to w kancelarii parafialnej.
  12. Osiem dni temu odeszła od nas do Ojca śp. Zofia Ptak z ul. Szkolnej, l. 74. Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie.