Ogłoszenia duszpasterskie XIX Tydzień Zwykły 8 sierpnia 2021 r.

1. Dziś, w XIX Niedzielę w Ciągu Roku, prosimy Ojca o umocnienie w naszych sercach ducha Jego przybranych dzieci.
  2. Jutro, w poniedziałek, będziemy obchodzili święto św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein), dziewicy i męczennicy, patronki Europy, we wtorek – święto św. Wa-wrzyńca, diakona i męczennika, w środę – wspomnienie św. Klary, dziewicy, w sobotę – wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika.
  3. W niedzielę za tydzień, w uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, na Mszy św. o 12:00 będziemy modlić się w intencji naszych rodzin, a na jej zakończenie nastąpi uroczyste indywidualne błogosławieństwo rodzin oraz zawierzenie Matce Bożej. Po Mszy św. odbędzie się piknik Maryjny ku czci Wniebowziętej – z ciepłym posiłkiem, z grillem, ciastem domowym i lodami oraz występem zespołu „Wręczynki”. Zapraszamy wszystkich do udziału w tym spotkaniu w rodzinnej Bożej atmosferze. Na zakończenie odbędą się
    w kościele uroczyste Nieszpory Maryjne, podczas których będziemy uwielbiać Boga za opiekę Niepokalanej Maryi nad Polską i naszymi rodzinami.
  4. Polecamy tygodnik „Niedziela”, a w nim artykuł o pielgrzymkach „Sierpniowe drogi Pola-ków” oraz tekst „O Bogu – najprościej” o tym, dlaczego wstydzimy się rozmawiać
    o wierze w rodzinach i w jaki sposób zacząć taką rozmowę.
  5. W „Oblubieńcu” znajdziemy najnowszą katechezę Ojca Świętego Franciszka, a także kilka słów o św. Wawrzyńcu, jednym z największych świętych Kościoła.
  6. Można już zapisywać się na parafialną pieszą pielgrzymkę na Jasną Górę, która odbędzie się jak zawsze w sobotę przed uroczystością Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej, czyli tym razem 21. sierpnia.
  7. Bardzo dziękujemy i nadal prosimy o pomoc w spłaceniu zobowiązań finansowych za prace remontowe na plebanii, które były prowadzone od listopada do marca. Dziś będzie to można uczynić przy wyjściu w kościoła lub jak zawsze na rachunek bankowy (numer znajduje się na ostatniej stronie „Oblubieńca”). Bóg zapłać. Do pełnej spłaty pozostało jeszcze około 7500 zł.
  8. Do skrzynki przy figurze św. Antoniego prosimy o ofiary między innymi na żywność dla schorowanych parafian, którzy dużo pieniędzy wydają na lekarstwa.
  9. Dziękujemy Wiesławowi Chrzanowskiemu za dar serca – 100 zł na naprawę figury
    św. Antoniego, a Helenie Lamik, rodzinie Ujma i Mariannie Kale za 200 zł na bieżące potrzeby.
  10. Do sakramentu małżeństwa przygotowuje się Piotr Kurasiński z Truskolas i Milena Mar-czyk z Wręczycy Małej. Gdyby ktokolwiek wiedział o przeszkodach do zawarcia tego małżeństwa, zobowiązany jest zgłosić to w kancelarii parafialnej.