Ogłoszenia duszpasterskie Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny 15 sierpnia 2021 r.

1. Dziś, w uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, prosimy z całym Kościołem Ojca, „abyśmy nieustannie troszczyli się o dobra duchowe i wysłużyli sobie udział w Jej chwale”.
  2. Dzisiaj na Mszy św. o 12:00 będziemy modlić się w intencji naszych rodzin, a na jej za-kończenie nastąpi uroczyste indywidualne błogosławieństwo rodzin oraz zawierzenie Matce Bożej. Po Mszy św. odbędzie się piknik Maryjny ku czci Wniebowziętej – z ciepłym posiłkiem (strogonow, naleśniki), z grillem, ciastem domowym i lodami oraz występem zespołu śpiewaczego „Wręczynki”, a także Dzieci Bożych. Zapraszamy wszystkich do udziału w tym spotkaniu w rodzinnej Bożej atmosferze. Na zakończenie odbędą się
    w kościele uroczyste Nieszpory Maryjne, podczas których będziemy dziękować Bogu za opiekę Maryi nad Polską i naszymi rodzinami.
  3. We wtorek będziemy obchodzili wspomnienie obowiązkowe św. Jacka, prezbitera, w piątek – św. Bernarda, opata i doktora Kościoła, a w sobotę – św. Piusa X, papieża.
  4. Polecamy tygodnik „Niedziela”, a w nim artykuł „30 lat temu w Częstochowie” o wyją-tkowych i przełomowych Światowych Dniach Młodzieży oraz tekst „Małżeństwo zestaw naprawczy” o tym, jak pielęgnować małżeństwo.
  5. W „Oblubieńcu” znajdziemy słowo Papieża Franciszka z uroczystości Wniebowzięcia Maryi sprzed kilku lat, piękną modlitwę zawierzenia Maryi Sługi Bożego Prymasa Wyszyńskiego oraz część Konstytucji Apostolskiej Piusa XII, w której ogłosił Dogmat o Wniebowzięciu.
  6. W najbliższą sobotę odbędzie się parafialna piesza pielgrzymka na Jasną Górę. Rozpo-częcie modlitwą o 6:15. Prosimy o zgłaszanie się jak najwcześniej. W dniu pieszej pielgrzymki, Msza św. o 12:00 na Jasnej Górze, na którą wszystkich zapraszamy, zastąpi Mszę św. Maryjną o 9:00.
  7. Bardzo dziękujemy za pomoc w spłaceniu zobowiązań finansowych za prace remontowe na plebanii, które były prowadzone od listopada do marca. Dziś będzie to można uczynić przy wyjściu w kościoła lub jak zawsze na rachunek bankowy (numer znajduje się na ostatniej stronie „Oblubieńca”). Bóg zapłać. Do pełnej spłaty pozostało jeszcze około 6000 zł.
  8. Dziękujemy też za jałmużnę dla potrzebujących złożoną do skarbony przy figurze
    św. Antoniego oraz Bolesławowi Oczkowskiemu, Mariannie Adamik i ofiarodawcy anonimowemu za 1200 na potrzeby kościoła.
  9. Rozpoczynamy długo oczekiwane przez niektórych parafian zapisy chętnych do opieki nad poszczególnymi stacjami Drogi Krzyżowej na łące za Domem św. Józefa. Liczy się kolejność zgłoszenia. Może zapisać się jedna rodzina, kilka rodzin lub kilka osób indywidualnych razem.
  10. Do sakramentu małżeństwa przygotowuje się Damian Lamik z Wręczycy Wielkiej i Justyna Kozubek z Truskolas. Gdyby ktokolwiek wiedział o przeszkodach do zawarcia tego małżeństwa, zobowiązany jest zgłosić to w kancelarii parafialnej.
  11. Trwajmy ofiarnie w miłości do narodu poprzez sierpniową abstynencję od napojów alkoholowych.