Ogłoszenia duszpasterskie XXI Tydzień Zwykły 22 sierpnia 2021 r.

1. Dziś, w XXI Niedzielę w Ciągu Roku, prosimy z całym Kościołem Ojca, by dał nam miłować to, co nakazuje, i pragnąć tego, co obiecuje, abyśmy „tam wznieśli nasze serca, gdzie są prawdziwe radości”.
  2. Dziękujemy wszystkim, którzy przygotowali i służyli przed tygodniem podczas Pikniku Maryjnego.
  3. Również serdecznie dziękujemy Ks. Pawłowi i wszystkim, którzy zorganizowali i poprowadzili naszą parafialną pieszą pielgrzymkę na Jasną Górę Zwycięstwa, do domu naszej Matki, Maryi.
  4. Katolicki Ruch Dobroczynny „BETEL” zaprasza wszystkich niepełnosprawnych, ich rodziny i przyjaciół na pieszą pielgrzymkę z Olsztyna na Jasną Górę w najbliższą sobotę tj. 28 sierpnia. Szczegóły znajdziemy na plakacie przy wejściu.
  5. Do środy trwa Nowenna do Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Zachęcamy do udziału w modlitwach na ten czas przeznaczonych w kościele lub do odmawiania ich rodzinnie w domu.
  6. We wtorek będziemy obchodzili święto św. Bartłomieja Apostoła.
  7. W środę odbędą się uroczyste nieszpory w Bazylice Archikatedralnej, a po nich procesja Maryjna na Jasną Górę i Msza św. przed szczytem Jasnogórskim z udziałem duchowieństwa i wiernych z całej archidiecezji częstochowskiej.
  8. We czwartek, w uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej, Msze św. odbędą się w naszym kościele o 7:00, 9:00 i 18:00. Podczas każdej Eucharystii odnowimy Jasnogórskie Śluby Narodu Polskiego.
  9. W piątek przypada wspomnienie św. Moniki, wspaniałej matki, a w sobotę – jej syna, św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła.
  10. Za tydzień o 12:00 odbędzie się Msza św. Dożynkowa o Boże błogosławieństwo dla wszystkich rolników
    z naszej parafii i ich rodzin.
  11. Polecamy tygodnik „Niedziela”, a w nim wywiad z siostrą Cristiną z Włoch, która ewangelizuje śpiewem, zatytułowany: „Zakonnica, która skradła nam serca”, a także artykuł o wzrastającej liczbie młodzieży wpadającej w nałóg palenia.
  12. W „Oblubieńcu” znajdziemy „obowiązkowy” dla dorosłych fragment Encykliki Benedykta XVI o miłości chrześcijańskiej Deus Caritas est, modlitwę do św. Bartłomieja przeciw wpływom dóbr ziemskich oraz przypomnienie Wójta Gminy Wręczyca Wielka o kilku ważnych szczegółach dotyczących obowiązkowego udziału w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań.
  13. Bardzo dziękujemy za pomoc w spłaceniu zobowiązań finansowych za prace remontowe na plebanii, które były prowadzone od listopada do marca. Dziś będzie to można uczynić przy wyjściu w kościoła lub jak zawsze na rachunek bankowy (numer znajduje się na ostatniej stronie „Oblubieńca”). Bóg zapłać. Do pełnej spłaty pozostało jeszcze niecałe 5000 zł.
  14. Dziękujemy też za jałmużnę dla potrzebujących złożoną do skarbony przy figurze św. Antoniego.
  15. Przypominamy, że trwają zapisy chętnych do opieki nad stacjami Drogi Krzyżowej na łące za Domem św. Józefa. Liczy się kolejność zgłoszenia. Może zapisać się jedna rodzina, kilka rodzin lub kilka osób indywidualnych razem.
  16. Do sakramentu małżeństwa przygotowuje się Damian Lamik z Wręczycy Wielkiej i Justyna Kozubek
    z Truskolas oraz Łukasz Marchewka z Winowna i Adrianna Galas z Wręczycy Wielkiej. Gdyby ktokolwiek wiedział o przeszkodach do zawarcia tych małżeństw, zobowiązany jest zgłosić to w kancelarii parafialnej. Informujemy również z radością, że w najbliższą sobotę odbędzie się sakrament małżeństwa Jakuba Smolenia i Kingi Chudy.
  17. Jeszcze 10 dni trwajmy w miłości do narodu poprzez sierpniową abstynencję od napojów alkoholowych.