Ogłoszenia duszpasterskie XXII Tydzień Zwykły 29 sierpnia 2021 r.

1. Dziś, w XXII Niedzielę w Ciągu Roku, prosimy z całym Kościołem Ojca, by zaszczepił
    w nas miłość do Niego i dał nam wzrost pobożności.
  2. Wszystkim rolnikom z naszej parafii i ich rodzinom, którzy dziś dla nas wszystkich organizują we Wręczycy Małej Dożynki, życzymy dalszej odważnej i bezpiecznej służby Bogu i człowiekowi. Oby Wasze plony radowały Wasze serca i dawały utrzymanie.
  3. W środę 8:00 odbędzie się Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego.
  4. W piątek będziemy obchodzili wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.
  5. W pierwszy czwartek, piątek i sobotę miesiąca zapraszamy do wspólnej modlitwy, spowiedzi św. i wynagradzania przez komunię św. Sercu Jezusa i Sercu Maryi. Msza św. o 16:30 w najbliższy piątek będzie celebrowana w intencji dzieci pierwszokomunijnych, które odprawiają pierwsze piątki.
  6. W piątek przed Mszą św. dla dzieci i po niej zapraszamy dzieci rocznicowe do podjęcia sakramentu pokuty i pojednania. Może dla niektórych z dzieci rocznicowych będzie to okazja do rozpoczęcia swoich dziewięciu pierwszych piątków, do czego za Jezusem naszym Panem gorąco zachęcamy.
  7. Za tydzień o 12:00 odbędzie się długo oczekiwana Msza św. rozpoczynająca obchody 100-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej we Wręczycy Wielkiej. Będziemy dziękować Bogu za cały wiek służby i opieki Bożej nad wręczyckimi Strażakami i prosić o Boże błogosławieństwo oraz opiekę świętych dla nich.
  8. Polecamy tygodnik „Niedziela”, a w nim artykuł o powrocie dzieci do szkoły, a także ciekawy tekst o działaniu sumienia.
  9. W „Oblubieńcu” znajdziemy bardzo ważną katechezę Papieża Franciszka z ostatniej środy oraz opis objawień Jezusa św. Małgorzacie o kulcie Jego Serca.
  10. Bardzo dziękujemy za pomoc w spłaceniu zobowiązań finansowych za prace remontowe na plebanii, które były prowadzone od listopada do marca. Bóg zapłać. Do pełnej spłaty pozostało jeszcze niecałe 4000 zł.
  11. Dziękujemy za jałmużnę dla potrzebujących złożoną do skarbony przy figurze
    św. Antoniego, którą przekazano dla pewnej chorej parafianki.
  12. Do sakramentu małżeństwa przygotowuje się Łukasz Marchewka z Winowna i Adrianna Galas z Wręczycy Wielkiej oraz Michał Perucki z Wręczycy Wielkiej i Izabella Kotkiewicz
    z Głogowa. Gdyby ktokolwiek wiedział o przeszkodach do zawarcia tych małżeństw, zobowiązany jest zgłosić to w kancelarii parafialnej.
  13. Odszedł od nas do Pana Boga śp. Ryszard Cichoń z ul. 3-Maja, l. 83 i śp. Maria Jarzyna
    z ul. Szkolnej, l. 70. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie.