Ogłoszenia duszpasterskie XXIII Tydzień Zwykły 5 września 2021 r.

1. Dziś, w XXIII Niedzielę w Ciągu Roku, prosimy z całym Kościołem Ojca o dar prawdziwej wolności.
  2. Wszystkim Druhom Strażakom składamy gratulacje i podziękowania za piękną, ofiarną, trudną i odpowiedzialną służbę dla naszej społeczności przez przeszło 101 lat. Bogu niech będą dzięki i chwała. Dziś na Mszy św. o 12:00 będziemy dziękować Bogu za ich służbę i opiekę Bożą nad wręczyckimi Strażakami i prosić o Boże błogosławieństwo oraz opiekę świętych dla nich i ich rodzin.
  3. Gratulujemy rodzicom dzieci rocznicowych pierwszego roku wiernej służby Jezusowi ich pociech, szczególnie tych, które rozpoczynają pierwsze piątki.
  4. W środę będziemy obchodzili święto Narodzenia Najśw. Maryi Panny. Zapraszamy wszystkich do wspólnego świętowania urodzin naszej Mamy.
  5. W sobotę za dwa tygodnie (18 września) kandydaci do bierzmowania z klas ósmych
    i starsi wezmą udział w spotkaniu o nazwie „Kana Młodych”, które odbędzie się
    w Częstochowie. Zapraszamy też starszą od nich młodzież.
  6. Polecamy tygodnik „Niedziela”, a w nim artykuł o tym, dlaczego episkopat zwrócił się
    z apelem o modlitwę i pomoc materialną dla Afgańczyków oraz tekst pt. „Oddać życie, zabrać życie”, który mówi między innymi o tym, czym jest samobójstwo w świetle nauki Kościoła.
  7. W „Oblubieńcu” znajdziemy dwa krótkie teksty o Strażakach oraz fragmenty homilii Papieża Franciszka o prawdziwej wolności.
  8. Bardzo dziękujemy za pomoc w spłaceniu zobowiązań finansowych za prace remontowe na plebanii, które były prowadzone od listopada do marca. Bóg zapłać. Do pełnej spłaty pozostało jeszcze niecałe 3000 zł.
  9. Zapraszamy wszystkich do wspólnego jednodniowego wyjazdu do Niepokalanowa, grodu Maryi, już za trzy tygodnie w sobotę, tj. 25 września.
  10. Do sakramentu małżeństwa przygotowuje się Michał Perucki z Wręczycy Wielkiej
    i Izabella Kotkiewicz z Głogowa. Gdyby ktokolwiek wiedział o przeszkodach do zawarcia tego małżeństwa, zobowiązany jest zgłosić to w kancelarii parafialnej.
  11. W ubiegłym tygodniu Pan Jezus przyszedł po śp. Marka Kluzę z ul. Sienkiewicza, l. 69. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie.