Ogłoszenia duszpasterskie XXIV Tydzień Zwykły 12 września 2021 r.

1. Dziś, w XXIV Niedzielę w Ciągu Roku, z całym Kościołem prosimy Ojca, Stwórcę i Rządcę wszechświata, by dał nam całym sercem Mu służyć, bo wtedy dopiero będziemy mogli doznawać skutków Jego miłosierdzia.
  2. Również dzisiaj jest dzień beatyfikacji kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz matki Elżbiety Róży Czackiej. Chwała Panu! W środę na zakończenie audiencji ogólnej Ojciec Święty Franciszek zwracając się do Polaków powiedział: „Niech duchowy testament Prymasa Tysiąclecia: Wszystko postawiłem na Maryję i ufność matki Elżbiety Róży pokładana w Krzyżu Chrystusa będą zawsze mocą waszego narodu. O ks. kardynale Wyszyńskim św. Jan Paweł II wypowiedział historyczne słowa: Nie byłoby na Stolicy Piotrowej tego Papieża Polaka, gdyby nie było Twojej wiary, niecofającej s przed więzieniem i cierpieniem, Twojej heroicznej nadziei, Twego zawierzenia bez reszty Matce Kościoła. Niech Bóg błogosławi Polskę. Niech was wspierają wasi wielcy święci i błogosławieni”.
  3. W poniedziałek będziemy obchodzili wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i do-ktora Kościoła, we wtorek – święto Podwyższenia Krzyża Świętego, w środę – wspo-mnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej, w czwartek – wspomnienie św. Męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa, a w sobotę – święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, Patrona Polski.
  4. Do święta Stanisława Kostki, będziemy przygotowywali się wraz z dziećmi i młodzieżą przez trzy dni, tzw. triduum. Ks. Paweł przygotował ciekawy program. Serdecznie zapraszamy do udziału. Szczegóły w artykule ks. Wikariusza.
  5. W najbliższą sobotę (18 września) kandydaci do bierzmowania z klas ósmych i starsi wezmą udział w spotkaniu o nazwie „Kana Młodych”, które odbędzie się w Częstochowie. Zapraszamy też starszą od nich młodzież. Zbiórka przy kościele w sobotę o 13:15.
  6. Polecamy „Niedzielę”, a w niej bezpłatny dodatek na beatyfikację oraz artykuł
    o tym czy istnieje ekologia w rozumieniu chrześcijańskim.
  7. W „Oblubieńcu” znajdziemy między innymi najnowszą katechezę papieża Franciszka oraz relację z ważnego dla nas wydarzenia patriotycznego.
  8. Bardzo dziękujemy za pomoc w spłaceniu zobowiązań finansowych za prace remontowe na plebanii, które były prowadzone od listopada do marca. Bóg zapłać. Do pełnej spłaty pozostało jeszcze około 2000 zł.
  9. Zapraszamy wszystkich do wspólnego jednodniowego wyjazdu do Niepokalanowa, grodu Maryi, już za niecałe dwa tygodnie w sobotę, tj. 25 września.