Ogłoszenia duszpasterskie XXV Tydzień Zwykły 19 września 2021 r.

1. Dziś, w XXV Tydzień Zwykły, z całym Kościołem prosimy Ojca, abyśmy zachowując Jego przykazania miłości do Niego i bliźnich zasłużyli na życie wieczne.
  2. Dziękujemy Ks. Pawłowi i wszystkim, którzy razem z nim przygotowali i przeprowadzili spotkania dla młodych w ramach Triduum ku czci św. Stanisława Kostki.
  3. Za tydzień o 12:00 odbędzie się Wręczycka Msza św. dziękczynna za beatyfikację
    bł. Stefana kardynała Wyszyńskiego i bł. Elżbiety Róży Czackiej. O tej ostatniej możemy przeczytać w nowym „Oblubieńcu”. Zapraszamy do tej modlitwy wszystkich, którzy są Bogu wdzięczni za nowych błogosławionych.
  4. W poniedziałek będziemy obchodzili wspomnienie św. Męczenników Andrzeja Kim Taegon, prezbitera, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy, we wtorek – święto św. Mateu-sza, Apostoła i Ewangelisty.
  5. W środę odbędzie się coroczna pielgrzymka chorych do kościoła św. Wojciecha w Czę-stochowie. Prosimy o pomoc chorym w dostaniu się na spotkanie, które rozpocznie się
    o 11:00 lub zgłoszenie się do wspólnego przejazdu na miejsce. Modlitwie przewodniczył będzie Bp Andrzej Przybylski.
  6. Również w środę odbędzie się od 20:00 comiesięczne spotkanie modlitewne ku czci
    św. Jana Pawła II. Warto umieścić w skrzynce intencji przy jego ołtarzu swoje troski.
  7. We czwartek, we wspomnienie św. Ojca Pio z Pietrelciny, zapraszamy wszystkich chorych i starszych na Mszę św. o 16:00 z udzieleniem sakramentu chorych. Niech św. Pio wyprasza u Boga dar ulgi w cierpieniu.
  8. Polecamy najnowszą „Niedzielę” poświęconą szczególnie św. Ojcu Pio.p
  9. Bardzo dziękujemy za pomoc w spłaceniu zobowiązań finansowych za prace remontowe na plebanii, które były prowadzone od listopada do marca. Bóg zapłać! Do pełnej spłaty pozostało jeszcze niecałe 1000 zł.
  10. Już za dwa tygodnia, 3 października, odbędzie się uroczystość otwarcia Ogrodu Ekologicznego św Franciszka. Angażujący się w jego budowę organizują przy nim tzw. „podzielnik”, czyli miejsce gdzie będziemy mogli złożyć przyniesioną żywność, której mamy za dużo, a zabrać to, co tam się znajduje. Organizatorzy dzieła zachęcają do przynoszenia swoich przetworów oraz owoców i warzyw.
  11. Jutro o 12:00 odbędzie się pogrzeb zmarłej w piątek śp. Zdzisławy Soluch z ul. Mickie-wicza, l. 74. Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie.