Ogłoszenia duszpasterskie XXVI Tydzień Zwykły 26 września 2021 r.

1. Dziś i przez cały XXVI Tydzień Zwykły z całym Kościołem prosimy Ojca o konieczną dla nas od Niego pomoc, byśmy mogli ciągle dążyć do nieba.
  2. Dziś na Mszy św. o 12:00 będziemy dziękować Bogu w imieniu całej społeczności wręczyckiej za wielki dar beatyfikacji bł. Stefana kardynała Wyszyńskiego i bł. Matki Elżbiety Róży Czackiej.
  3. W poniedziałek będziemy obchodzili wspomnienie św. Wincentego a Paulo, prezbitera, we wtorek – św. Wacława, męczennika, będzie to zarazem dzień imienin Księdza Arcybiskupa Metropolity Wacława Depo, w środę – święto Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała, we czwartek – wspomnienie św. Hiero-nima, prezbitera i doktora Kościoła,
    w piątek – św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła, a w sobotę – świętych Aniołów Stróżów.
  4. W tym tygodniu przypada pierwszy pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. W piątek i sobotę chorych i starszych odwiedzi kapłan z Najświętszym Sakramentem. Spowiedź św. pierwszopiątkowa będzie od 17:00 dla wszystkich. Prosimy o przypomnienie o pierwszym piątku dzieciom pierwszokomunijnym i rocznicowym, które odprawiają nabożeństwo dziewięciu pierwszych piątków.
  5. Już od piątku rozpoczynamy celebrowanie codziennych nabożeństw różańcowych, które przez cały październik odbywać się będą w niedziele o 16:15, od poniedziałku do piątku o 17:15, a w soboty o 9:40. Za odmówienie z rozważaniem w kościele jednej części różańca (pięciu tajemnic), a także w rodzinie lub w pobożnym stowarzyszeniu, możemy uzyskać odpust zupełny.
  6. Dzieci będą miały nabożeństwa różańcowe przeznaczone specjalnie dla nich
    w poniedziałki, wtorki i czwartki o 16:30 od 4 października. W pozostałe dni zapraszamy dzieci na nabożeństwa z dorosłymi.
  7. W tym tygodniu, w środę o 19:15 odbędzie się pierwsze regularne spotkanie kandydatów do bierzmowania z ósmych klas. Proszę o przypomnienie naszym pociechom.
  8. Natomiast w przyszłą niedzielę o 11:00 odbędzie się spotkania rodziców i dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii św.
  9. Polecamy najnowszą „Niedzielę”, a w niej relację z pielgrzymki Ojca Świętego na Słowację oraz tekst o współczesnych atakach na katolików i kościoły.