Ogłoszenia duszpasterskie XXVIII TYDZIEŃ ZWYKŁY 10 października 2021 r.

1. Dziś, w 28. Niedzielę w Ciągu Roku, prosimy Ojca, aby Jego „łaska zawsze nas uprzedzała i stale nam towarzyszyła, pobudzając naszą gorliwość do pełnienia dobrych uczynków”.
  2. Dziś również przeżywamy doroczny, zapowiedziany listem pasterskim, już XXI Dzień Papieski pod hasłem „Nie lękajcie się!”.
  3. W środę będziemy obchodzili wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera, w piątek – św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła, a w sobotę – św. Jadwigi Śląskiej.
  4. W piątek, trzeci w miesiącu, zapraszamy na prowadzoną adorację Najświętszego Sakramentu od 20:00. Będzie to zarazem coroczny Dzień Dziecka Utraconego, czyli dzień modlitwy za rodziny, które przedwcześnie straciły potomstwo. Właśnie te rodziny zapraszamy szczególnie na wspomnianą adorację, aby Pan goił rany serc i wlewał pokój.
  5. Z okazji święta Edukacji Narodowej życzymy wszystkim pracownikom szkolnictwa, aby w pokoju wzorowali się na „jedynym Nauczycielu”, Jezusie Panu.
  6. Nadal zapraszamy do udziału w październikowych nabożeństwach różańcowych, abyśmy wspólnie z Maryją odkrywali piękno Jezusa i szli za Nim.
  7. Polecamy najnowszą „Niedzielę” poświęconą głównie roli świeckich w Kościele, a także ciekawy wywiad z ks. Pawłem Ptasznikiem, który przez prawie 10 lat spotykał się niemal codziennie ze św. Janem Pawłem II po medytacji papieża na tarasie Pałacu Apostolskiego w Watykanie.
  8. W Oblubieńcu znajdziemy głębokie słowa z początku programowej encykliki św. Jana Pawła II Redemptor Hominis.
  9. W ubiegłym tygodniu odszedł od nas do Boga Ojca śp. Ireneusz Obała z ul. Polnej,
    l. 83. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie.
  10. Bardzo dziękujemy tym, którzy ostatnich tygodniach złożyli na bieżące potrzeby: rodzina Hobotów, Grzegorz i Joanna Chudy, Deszczowie i Włodarkowie, Jan Tukaj oraz kilku ofiarodawców anonimowych w sumie 2050 zł, Wiesławowi Chrzanowskiemu za 200 zł na odnowienie figury św. Antoniego, a Antoniemu Królowi i ofiarodawcy anonimowemu za 200 zł na oświetlenie Drogi Krzyżowej.
  11. Przypominamy, że można już zamawiać modlitwę za naszych kochanych zmarłych: wypominki jednorazowe – 1. listopada na cmentarzu (różaniec i Msza św.), oktawalne – przez 8 dni (różaniec i Msza św.) oraz roczne (Msza św. w pierwszą niedzielę każdego miesiąca). Tydzień temu zakończyliśmy wypominki roczne zamawiane w roku ubiegłym.