Ogłoszenia duszpasterskie XXIX TYDZIEŃ ZWYKŁY 17 października 2021 r.

1. Dziś, w 29. Niedzielę w Ciągu Roku, prosimy Ojca, aby nasza wola była zawsze Jemu oddana i abyśmy służyli Mu szczerym sercem.
  2. W poniedziałek przypada święto św. Łukasza Ewangelisty, a w środę – wspomnienie św. Jana Kantego, prezbitera
  3. Natomiast w piątek, w coroczne wspomnienie liturgiczne św. Jana Pawła II, jak co miesiąc będziemy przeżywać wieczór modlitwy z papieżem przy jego relikwiach –
    o 20:00 Msza św. i po niej adoracja ikony i relikwii, o 21:00 Różaniec św., a po nim
    o 21:37 modlitwa do św. Jana Pawła II i błogosławieństwo relikwiami świętego. Tego dnia po raz pierwszy zapraszamy wszystkich mężczyzn, miłośników św. Jana Pawła II, na spotkanie w sali konferencyjno-kinowej w domu św. Józefa, które tym razem poświęcone będzie wspólnocie Rycerzy Kolumba, na 19:00. W sposób szczególny zapraszamy tych, którzy zamierzają przystąpić do tej wspólnoty lub wstępnie zapoznać się z jej członkami.
  4. Nadal zapraszamy do udziału w październikowych nabożeństwach różańcowych, abyśmy wspólnie z Maryją odkrywali piękno Jezusa i szli za Nim.
  5. Polecamy najnowszą „Niedzielę” poświęconą głównie świeckim ewangelizatorom,
    a także zawarty w niej artykuł o warunkach odpustu zupełnego.
  6. W Oblubieńcu znajdziemy obszerny tekst o założycielu „Rycerzy Kolumba”, bło-gosławionym Michaelu McGivneyu i jego dziele.
  7. Dziękujemy Andrzejowi i Urszuli Chobotom oraz ofiarodawcy anonimowemu za 300 zł na potrzeby kościoła, kolejnemu za 100 zł na odnowienie figury św. Anto-niego, a także tym, którzy złożyli dobrowolną ofiarę na utrzymanie cmentarza.
  8. Przypominamy o możliwości zamawiania modlitwy za naszych kochanych zmarłych: wypominki jednorazowe – 1. listopada na cmentarzu (różaniec i Msza św.), oktawalne – przez 8 dni (różaniec i Msza św.) oraz roczne (Msza św. w pierwszą niedzielę każdego miesiąca). Formularze można znaleźć pod chórem.
  9. Opiekunowie Parafialnego Ogrodu Ekologicznego św. Franciszka proszą usilnie
    o to, by wrzucać śmieci do właściwych pojemników oznaczonych odpowiednio: „Bio”
    i Szkło”, aby nie musieli kolejnym razem segregować ich zawartości.
  10. W ubiegłym tygodniu odszedł od nas do Boga Ojca śp. Bogusław Wojciech Dudkiewicz z ul. Szkolnej, l. 76. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie.