Ogłoszenia duszpasterskie XXX TYDZIEŃ ZWYKŁY 24 października 2021 r.

1. Dziś, w 30. Niedzielę w Ciągu Roku, prosimy Ojca o pomnożenie w nas wiary, nadziei
    i miłości oraz o łaskę ukochania Jego przykazań.
  2. We czwartek przypada święto św. Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.
  3. Natomiast w piątek, w bazylice archikatedralnej Świętej Rodziny, o 18:00 odbędzie się Msza św. uroczystego rozpoczęcia Synodu na jego etapie diecezjalnym. Zaproszeni są wszyscy, a szczególnie członkowie Parafialnych Rad Duszpasterskich oraz ruchów i sto-warzyszeń katolickich, o czym słyszeliśmy przed tygodniem w liście pasterskim Arcybiskupa Metropolity Wacława Depo.
  4. Do następnej niedzieli odprawiamy październikowe nabożeństwa różańcowe.
  5. Polecamy najnowszą „Niedzielę” poświęconą głównie św. Janowi Pawłowi II i jego wędrówkom po górach. Polecamy artykuł o pracy misjonarzy w najbardziej niebezpiecznych krajach świata.
  6. W Oblubieńcu znajdziemy piękne świadectwo świeckiego uczestnika synodu, profesora Aleksandra Bańki.
  7. Dziękujemy Martynie Badorze i Jakubowi Chłądowi oraz dwojgu ofiarodawcom anonimowym za 350 zł na potrzeby kościoła. Zakupiliśmy węgiel za 2600 zł oraz zapłaciliśmy rachunki za energię elektryczną i wodę – w sumie około 1800 zł. Bóg zapłać tym, którzy złożyli dobrowolną ofiarę na utrzymanie cmentarza.
  8. Na Dzieło Nowego Tysiąclecia złożyliśmy w darze 1753,53 zł.
  9. Przypominamy o możliwości zamawiania modlitwy za naszych kochanych zmarłych: wypominki jednorazowe – 1. listopada na cmentarzu (różaniec i Msza św.), oktawalne – przez 8 dni (różaniec i Msza św.) oraz roczne (Msza św. w pierwszą niedzielę każdego miesiąca).  Formularze można znaleźć pod chórem.
  10. W ubiegłym tygodniu odeszła od nas do Boga Ojca śp. Wiesława Soluch
    z ul. Mickiewicza, l. 79. Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie.