Ogłoszenia duszpasterskie XXXI TYDZIEŃ ZWYKŁY 31 października 2021 r.

1. Dziś, w 31. Niedzielę w Ciągu Roku, prosimy Ojca o łaskę, byśmy bez przeszkody dążyli do zbawienia, które obiecuje.
  2. Dziś o 16:15 odbędzie się ostatnie październikowe nabożeństwo różańcowe.
  3. Jutro, w poniedziałek, będziemy obchodzić Uroczystość Wszystkich Świętych. Msza św. na cmentarzu odbędzie się o 12:00, a przed nią wypominki jednorazowe z procesją, Różańcem św. i błogosławieństwem grobów o 11:00. Pamiętajmy, że jutro uczestnictwo we Mszy św. jest obowiązkowe, a nie zachowanie tego z własnej winy byłoby grzechem śmiertelnym, a zatem skutkowałoby utratą łaski Chrztu św.
  4. W tym roku ofiary składane na tacę na cmentarzu przeznaczymy na dokończenie spłaty za wykonanie parkingu i wjazdu pod główną bramę na cmentarzu.
  5. Do wtorku będzie można na cmentarzu skorzystać z ubikacji.
  6. We wtorek, w dniu wspomnienia Wszystkich Wiernych Zmarłych Msze św. w kościele będą o 7:00 – według intencji Ojca Świętego Franciszka, o 12:00 – za wszystkich wiernych zmarłych i 18:00, a Msza św. na cmentarzu o 16:00.
  7. Od 1. do 8. listopada odbędą się wypominki oktawalne, czyli Różaniec i Msza św. (w poniedziałek o 6:45, od wtorku do piątku o 17:15, w sobotę o 8:15, a w niedzielę o 16:15). Za tydzień w niedzielę rano odbędą się po raz pierwszy wypominki roczne już za zmarłych zgłoszonych w tym roku.
  8. Formularze służące do wpisywania imion naszych zmarłych polecanych w modlitwie wypominkowej można znaleźć pod chórem.
  9. We czwartek przypada wspomnienie św. Karola Boromeusza, biskupa.
  10. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zapraszamy do wspólnej modlitwy za powołanych i do wynagradzania Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Niepokalanemu Sercu Maryi. W piątek i sobotę odwiedzimy chorych i starszych z Najświętszym Sakramentem.
  11. 15 listopada o 18:00 obędzie się spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej.
  12. Polecamy najnowszą „Niedzielę”. W artykule pt. „Pytaj, co się stanie po śmierci” o sensie życia i o jego przemijaniu opowiada prof. Stanisław Grygiel, filozof oraz uczeń i przyjaciel św. Jana Pawła II. Warto też przeczytać artykuł o tym, „kto rozpala polską młodzież”, między innymi o tym, jak uchronić młodzież przed nałogiem.
  13. W Oblubieńcu znajdziemy ważne fragmenty Katechizmu Kościoła Katolickiego związane z naszą wiarą „w zmartwychwstanie ciała”.
  14. Dziękujemy Michałowi i Joannie Bezom za ofiarę 200 zł na ogrodzenie cmentarza, ofiarodawcy anonimowemu za 100 zł na potrzeby kościoła, a Tomaszowi i Dorocie Janikom za 200 zł na ogrzewanie kościoła. Bóg zapłać również tym, którzy złożyli dobrowolną ofiarę na utrzymanie cmentarza.
  15. W ubiegłym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Marianny-Henryki Raczyńskiej z ul. Ogrodowej, l. 85. Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie.