Ogłoszenia duszpasterskie XXXII TYDZIEŃ ZWYKŁY 7 listopada 2021 r.

1. Dziś, w 32. Niedzielę w Ciągu Roku, prosimy Ojca, abyśmy wolni od niebezpieczeństw duszy i ciała mogli swobodnie pełnić Jego służbę.
  2. Dziś o 10:00 odbędzie się spotkanie rodziców i dzieci pierwszokomunijnych.
  3. Za tydzień, jak co roku w drugą niedzielę listopada, przypada Dzień Solidarności
    z Kościołem Prześladowanym, czyli dzień szczególnej pamięci i modlitwy
    w intencji chrześcijan prześladowanych współcześnie na całym świecie. W czasie Dnia Solidarności prowadzone są zbiórki pieniężne w kościołach na terenie Polski i odbywają się modlitwy w intencji prześladowanych chrześcijan.
  4. We wtorek przypada święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, w środę – wspomnienie św. Leona Wielkiego, Papieża i Doktora Kościoła, we czwartek – św. Marcina z Tours, biskupa, w piątek – św. Jozafata, biskupa i męczennika,
    w sobotę – św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych Męczenników Polski.
  5. Jutro o 17:00 odbędzie się Msza św.,  po niej różaniec św. kończący tegoroczne wypominki oktawalne. Dziś rozpoczynamy wypominki roczne, które oczywiście mogą być nadal zgłaszane.
  6. Przypominamy, że 15 listopada o 18:00 obędzie się spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej.
  7. Polecamy najnowszą „Niedzielę”, a w niej artykuł o sześciu prawdach wiary oraz tekst o duchownych ojcach polskiej niepodległości.
  8. W Oblubieńcu znajdziemy piękne patriotyczne myśli bł. Stefana Wyszyńskiego oraz najnowszą katechezę Papieża Franciszka o powołaniu do wolności.
  9. W ubiegłym tygodniu odbył się niestety niekatolicki pochówek śp. Marianny Walaszczyk, niegdyś naszej parafianki. Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie. Wkrótce odbędzie się Msza św. w jej intencji.
  10. Wraz ze Stowarzyszeniem „WeWręczycy” zapraszamy na uroczyste błogosławieństwo miejsca upamiętnienia walk Oddziału Wydzielonego „Truskolasy” (1 września 1939 r.), które odbędzie się przed naszym kościołem po Mszy św. o 10:00 we czwartek, w Święto Niepodległości.
  11. Gminny Ośrodek Kultury zaprasza na koncert „Muzycznie dla Ojczyzny”, który odbędzie się 13 listopada o 16:00 i 14 listopada o 17:00.