Ogłoszenia duszpasterskie XXXIII TYDZIEŃ ZWYKŁY 14 listopada 2021 r.

1. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy pięknie przygotowali ku chwale Bożej i ku czci dla naszej Ojczyzny i jej bohaterów nasze czwartkowe świętowanie Niepodległości.
  2. Dziś, w 33. Niedzielę w Ciągu Roku, prosimy Ojca, abyśmy znajdowali radość
    w wiernej służbie Stwórcy wszelkiego dobra.
  3. Dzisiaj przeżywamy też tzw. Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym, czyli dzień szczególnej pamięci i modlitwy w intencji chrześcijan prześladowanych współcześnie na całym świecie. Podobnie jak w całej Polsce składamy ofiary pieniężne i modlimy się w intencji prześladowanych chrześcijan. Według danych organizacji Pomoc Kościołowi w Potrzebie,
    co roku 170 tysięcy chrześcijan oddaje życie za wiarę, a 200 milionów jest brutalnie prześladowanych. W ponad 75 krajach świata łamie się prawo do wolności religijnej, a 350 milionów chrześcijan stale poddawanych jest różnym formom dyskryminacji.
  4. Dziś przypada również Światowy Dzień Ubogich.
  5. Przypominamy, że jutro, w poniedziałek, o 18:00 odbędzie się spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej.
  6. W środę będziemy obchodzili wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy, a we czwartek – bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy
  7. We czwartek o 18:00 rozpocznie się comiesięczne spotkanie kandydatów do bierzmowania
    z 7. klasy.
  8. W piątek, 19. dzień miesiąca, według decyzji Ks. Arcybiskupa Metropolity Wacława Depo
    w naszym kościele odbędzie się uroczysta Msza św. Stacyjna Roku Św. Józefa, w ramach głównych obchodów w archidiecezji częstochowskiej, pod przewodnictwem ks. Biskupa
    dr. Andrzeja Przybylskiego. Serdecznie zapraszamy całą parafię, wszystkie środowiska
    i wspólnoty. Będzie to niepowtarzalna uroczystość Roku św. Józefa obchodzonego na całym świecie.
  9. Natomiast w sobotę, we wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera, odnowiciela Zakonu Karmelitańskiego, o 9:00 odbędzie się Msza św. o Boże błogosławieństwo i owoce nawrócenia dla wszystkich członków wspólnoty Szkaplerza Karmelitańskiego z naszej parafii
    i uczestniczących w tej Mszy św. Jeśli ktoś się wcześniej zgłosi, to będzie mógł przyjąć Szkaplerz przed Mszą św.
  10. Również w sobotę nasze kochane dzieci kochające Maryję pielgrzymują do Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Mrzygłodzkiej. Rozpoczęcie o 9:00.
  11. Polecamy najnowszą „Niedzielę”, a w niej artykuł o kolejnej wspólnocie małżonków, tym razem o „Ruchu Rodzin Nazaretańskich”, a także tekst o „dzieleniu się życiem z ubogimi”.
  12. W Oblubieńcu znajdziemy piękne teksty o św. Józefie i o tym, czego możemy się od niego nauczyć.
  13. W piątek odbył się pogrzeb śp. Czesława Gawędy z ul. Polnej, l. 82. Zaś we wtorek o 17:00 odbędzie się zapowiadana popogrzebowa Msza św. w intencji pochowanej na naszym cmentarzu 10 dni temu śp. Marianny Walaszczyk, niegdyś naszej gorliwej parafianki. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie.
  14. Na koniec przypominamy zaproszenie Gminnego Ośrodka Kultury na dzisiejszą drugą część koncertu „Muzycznie dla Ojczyzny” (dziś o 17:00).