Ogłoszenia duszpasterskie UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA 21 listopada 2021 r.

1. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy pięknie przygotowali piątkową uroczystą Mszę św. Stacyjną Roku Św. Józefa, której przewodniczył ks. Bp Andrzej Przybylski, a Jemu za piękną modlitwę i serdeczne, prorocze Słowo Boże.
  2. Dziś, w Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, na początku 34. Tygodnia Zwykłego, prosimy Ojca, aby całe stworzenie, wyswobodzone z niewoli grzechu, służyło Ojcu i bez końca Go chwaliło.
  3. Wszystkim członkom Akcji Katolickiej z naszej parafii z okazji ich święta patronalnego życzymy wielu łask Bożych i rozwoju w służbie.
  4. W poniedziałek odbędzie się comiesięczny wieczór ze św. Janem Pawłem II, czyli Msza św. o 20:00, adoracja ikony i relikwii, Różaniec św. o 21:00 i modlitwa do Papieża Polaka o 21:37. Przypominamy o możliwości dodawania intencji modlitewnych przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II.
  5. Również w poniedziałek przypada wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy,
    a w środę św. Męczenników Andrzeja Dung-Lac, prezbitera i Towarzyszy.
  6. Za tydzień w niedzielę rozpoczyna się nowy Rok Liturgiczny, a zarazem Adwent. Tego dnia pobłogosławimy opłatki na stół wigilijny.
  7. Dzieciom, które w minioną sobotę pielgrzymowały do Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Mrzygłodzkiej życzymy wytrwania w naśladowaniu Matki Bożej.
  8. Dziękujemy Zofii Chrzanowskiej za 100 zł na odnowienie figury św. Antoniego, a także Antoniemu Królowi za 100 zł na ramę obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. Szczególnie serdecznie dziękujemy Stefanowi Myrdzie i jego pomocnikom za wykonanie obramowania oraz tym, którzy brali udział w montażu.
  9. Na pomoc dla prześladowanych chrześcijan złożono 796 zł. Dziś można składać ofiary przy św. Antonim dla Caritas na dzieła realizowane przy granicy Polski.
  10. Polecamy najnowszą „Niedzielę”, a w niej artykuł „Spotkałem go po jego śmierci”
    o niezwykłym zdarzeniu związanym z postacią ks. Dolindo.
  11. W Oblubieńcu znajdziemy między innymi cały tekst Orędzia Ojca Świętego na dzisiejszy XXXVI Światowy Dzień Młodzieży. Prosimy o rozpropagowanie go wśród młodych
    z naszych rodzin i sąsiedztw.
  12. Zmarł śp. Mirosław Stadryniak z ul. Częstochowskiej, l. 71 (pogrzeb odbędzie się we wtorek o 15:00) oraz śp. Marek Nogal, który niegdyś mieszkał przy ul. Sportowej, l. 65. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie.