Ogłoszenia duszpasterskie PIERWSZA NIEDZIELA ADWENTU 28 listopada 2021 r.

1. Dziś, w Pierwszą Niedzielę Adwentu, prosimy Ojca, abyśmy „przez dobre uczynki przygotowali się na spotkanie przychodzącego Chrystusa, a w dniu sądu, zaliczeni do Jego wybranych, mogli posiąść Królestwo niebieskie”.
  2. Rozpoczyna się nowy Rok Liturgiczny i duszpasterski, którego temat brzmi „Po-słani w pokoju Chrystusa”, a motto biblijne: „ten, kto Mnie spożywa, będzie żył przeze Mnie” (J 6, 57). Będziemy odkrywać głębiej konsekwencje naszego uczestnictwa i czerpania z Eucharystii, przede wszystkim dla naszego posłannictwa.
  3. Dziś błogosławimy opłatki na stół wigilijny, które są znakiem naszej miłości. Prosimy wszystkich o pomoc w dostarczeniu ich do każdego domu.
  4. Nasze parafialne Rekolekcje Adwentowe odbędą się w dniach 17-19 grudnia, spowiedź adwentowa 18 grudnia. Na zakończenie rekolekcji uroczyście rozpoczniemy parafialny etap procesu synodalnego.
  5. Wszystkich, a szczególnie nasze kochane dzieci zapraszamy na roraty, czyli poranne adwentowe Msze św. ku czci Matki Najświętszej, które odprawiać będziemy przez cały Adwent, podobnie jak w latach ubiegłych, od poniedziałku do piątku o 7:00, a w soboty o 9:00. Rozpoczynajmy dzień z Bogiem na Mszy św. Nasz Pan będzie odnawiał nas i naszą miłość.
  6. We wtorek przypada święto św. Andrzeja, Apostoła, a w piątek wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, prezbitera. W tym tygodniu przypada także pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W piątek i sobotę odwiedzimy chorych.
  7. W sobotę przypada wspomnienie św. Barbary, dziewicy i męczennicy, patronki między innymi górników, hutników i murarzy. Z tej okazji w niedzielę, 5. grudnia, na sumie odbędzie się Msza św. w intencji górników, żywych i zmarłych z Wręczycy Wielkiej i Małej oraz ich rodzin.
  8. Dziękujemy za anonimowy dar 600 zł na dokończenie oświetlenia w kościele.
  9. Dziś, jak co trzeci tydzień, zbieramy po Mszach św. i na rachunek bankowy fundusze na ogrzewanie kościoła i domu św. Józefa.
  10. Na dzieło „Caritas” złożono w ubiegłą niedzielę 400 zł. Dziś można składać ofiary przy św. Antonim na leczenie dla potrzebujących.
  11. Ogłoszenie diakonii miłosierdzia: „Serdecznie zachęcamy do aktywnego włączenia się w zbiórkę żywności w ramach programu Caritas „Tak. Pomagam!”. Produkty będziemy zbierać między innymi w sklepach Biedronka i Lewiatan w dniach 3-4 grudnia. Osoby, które chciałyby pomóc w zbiórce lub przewożeniu produktów prosimy o kontakt.” (609136447)
  12. Polecamy najnowszą wyjątkową „Niedzielę”, w której zamieszczono specjalną relację ze zdjęciami pt. „Cztery sny Józefa” z Mszy św. z naszego kościoła we Wręczycy z 19. listopada. Są w niej też ciekawe teksty, które każdemu z nas mogłyby pomóc w owocnym przeżyciu Adwentu.
  13. W Oblubieńcu znajdziemy między innymi najnowszą katechezę Papieża Franciszka, drugą już z cyklu o św. Józefie.