Ogłoszenia duszpasterskie DRUGA NIEDZIELA ADWENTU 5 grudnia 2021 r.

1. Dziś, w Drugą Niedzielę Adwentu, prosimy Ojca, aby troski doczesne nie przeszkadzały nam
    w dążeniu na spotkanie z Jezusem, a nadprzyrodzona mądrość kształtowała nasze czyny
    i doprowadziła nas do zjednoczenia z Chrystusem.
  2. Z okazji wspomnienia św. Barbary naszym wręczyckim górnikom życzymy wielu łask Bożych, zdrowia i sił na dalszą służbę dla bliźnich, szczególnie w rodzinach.
  3. Prosimy o pomoc w dostarczeniu do każdego domu naszej parafii opłatków na stół wigilijny. Dziękujemy tym, którzy już je roznosili.
  4. Można już nabyć w zakrystii świece „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom”, duże (ofiara 15zł)
    i małe (ofiara 8 zł).
  5. Nasze parafialne Rekolekcje Adwentowe rozpoczną się już za pięć dni, w piątek w Godzinie Miłosierdzia (o 15:00) modlitwą w intencji ich owoców. W sobotę zapraszamy na adwentowy Sakrament Pokuty i Pojednania, rano od 8:30, a po południu – od 16:30. Nauki rekolekcyjne będzie głosił ks. Rafał Kipigroch, młody misjonarz i zastępca Rektora Wyższego Seminarium Duchownego w Peru, w Ameryce Południowej. Módlmy się o światło i Boże prowadzenie dla niego. Rekolekcje zakończą się w niedzielę. Będzie to równocześnie dzień uroczystego rozpoczęcia naszego parafialnego udziału w Synodzie o Syndalności.
  6. Nadal zapraszamy wszystkich na roraty, czyli poranne adwentowe Msze św. ku czci Matki Najświętszej, które odprawiamy przez cały Adwent, podobnie jak w latach ubiegłych, od poniedziałku do piątku o 7:00, a w soboty o 9:00. Rozpoczynajmy dzień z Bogiem na Mszy św. Gratulujemy szczególnie dzieciom pięknego uczestnictwa i zapraszamy kolejne.
  7. W poniedziałek przypada święto św. Mikołaja, biskupa, a we wtorek – św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła.
  8. W środę, w uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, zapraszamy przede wszystkim na Mszę św. o 7:00 lub 18:00, ale też na 12:00 – na tzw. Godzinę Łaski. W tym dniu kończymy Rok Święty św. Józefa. Na zakończenie porannych Rorat i wieczornej Mszy św. uroczyście zawierzymy się św. Józefowi. Będziemy też dziękować naszemu Patronowi za wyproszone przez Niego u Boga łaski dla naszej parafii, naszych rodzin i dla nas.
  9. W piątek na 18:00 zapraszamy kandydatów do bierzmowania z klas siódmych na  obowiązkowe comiesięczne spotkanie. Rozpoczęcie w kościele.
  10. Dziękujemy za anonimowy dar 1000 zł na potrzeby parafii, a innemu darczyńcy za ofiarę 1500 zł na zakup węgla.
  11. Na pomoc w leczeniu osoby potrzebującej złożono do skarbony przy figurze św. Antoniego
    w ubiegłą niedzielę 45 zł.
  12. Od dziś tygodnik „Niedziela” kosztuje 8 zł. Do dzisiejszego wydania załączony jest dodatek „Aktywni 60+” z praktycznymi poradami dla osób starszych. W numerze tym znajdziemy też opis kulisów powstania Radia Maryja.
  13. W Oblubieńcu znajdziemy między innymi odpowiedź na pytanie, co to jest synodalność.
  14. Do domu Ojca odeszła od nas śp. Helena Cebula z ul. Mickiewicza, l. 84 oraz śp. Kazimiera Kozik z ul. Długiej, l. 94. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie.