Ogłoszenia duszpasterskie TRZECIA NIEDZIELA ADWENTU 12 grudnia 2021 r.

1. Dziś, w Trzecią Niedzielę Adwentu, prosimy Ojca, aby to On sprawił, abyśmy przygotowali nasze serca na święta Narodzenia Pańskiego i „z radością mogli obchodzić wielką tajemnicę naszego zbawienia”.
  2. Bardzo dziękujemy Ks. Misjonarzowi Rafałowi Kipigrochowi za prowadzenie nas w świętym czasie rekolekcji adwentowych. Niech Duch Święty nadal ubogaca serce apostolskie światłem, pokojem, a św. Józef wyprasza dar ojcowskiego serca wobec każdego napotkanego człowieka.
  3. Dziś na zakończenie każdej Mszy św. odmawiamy uroczystą modlitwę rozpoczęcia procesu synodalnego Synodu o Synodalności w naszej parafii. Na dalszą drogę wiary i życia Ewangelią, na drogę synodalnej odnowy prosimy Ojca Misjonarza o Boże błogosławieństwo.
  4. Nadal prosimy o pomoc w dostarczeniu do każdego domu naszej parafii opłatków na stół wigilijny i dziękujemy tym, którzy już je roznosili.
  5. Można nabyć w zakrystii świece „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom”, duże (ofiara 15zł) i małe (ofiara 8 zł).
  6. Nadal zapraszamy wszystkich na roraty, czyli poranne adwentowe Msze św. ku czci Matki Najświętszej, które odprawiamy przez cały Adwent, podobnie jak w latach ubiegłych, od poniedziałku do piątku o 7:00, a w soboty o 9:00. Rozpoczynajmy dzień z Bogiem na Mszy św. Gratulujemy tym, którzy dołączyli do roratniej wspólnoty modlitwy i czci dla Maryi w ubiegłym tygodniu.
  7. W poniedziałek przypada wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy, a we wtorek – wspomnienie św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła.
  8. Prosimy o zgłoszenie się chętnych do podarowania choinki do świątecznej dekoracji kościoła.
  9. Dziękujemy za anonimowy dar 150 zł na bieżące potrzeby kościoła. Kilka dni temu zapłaciliśmy za kolejną porcję węgla 4200 zł. Na prośbę kilku osób przypominamy, że za tydzień będziemy zbierać ofiary na ogrzewanie (co trzy tygodnie).
  10. Na pomoc Kościołowi na wschodzie złożono do skarbony przy figurze św. Antoniego w ubiegłą niedzielę 922 zł.
  11. W nowym numerze „Niedzieli” znajdziemy artykuł o powrotach Polaków do Ojczyzny, a także tekst, w którym prof. Mieczysław Guzewicz mówi ciekawie o tym, jak odzyskać chrześcijańską jakość małżeństwa i rodziny.
  12. W Oblubieńcu znajdziemy między innymi ostatnią katechezę Papieża Franciszka.
  13. Ogłoszenie diakonii miłosierdzia: „W imieniu obdarowanych serdecznie dziękuje-my wszystkim ofiarodawcom i osobom, które zbierały i rozwoziły żywność w ramach akcji Caritas „Tak pomagam”. Cała zebrana żywność – 296 kg – trafiła do naszych parafian oraz najbardziej potrzebujących z okolicy. Skompletowaliśmy 35 paczek i obdarowaliśmy 30 osób. Otrzymujemy jednak  informacje o kolejnych braciach i siostrach, których warto wspomóc, dlatego zachęcamy do składania żywności w koszu pod chórem. Przypominamy, że zbieramy produkty z długim terminem przydatności do spożycia. Bóg zapłać!”.
  14. W ramach Akcji „Pieluszka dla maluszka” za tydzień w niedzielę będzie można przynieść paczki zawierające najpotrzebniejsze rzeczy dla dwóch ośrodków służących dzieciom. Pierwszy to Ośrodek Proadopcyjny „Dom Życia” przy ul. Św. Kazimierza w Częstochowie, prowadzony przez Siostry Służebniczki Najświętszej Maryi Panny Niepokalanie Poczętej, w którym przebywa obecnie 15 dzieci do 1 roku życia. Najbardziej potrzebne produkty dla nich to: ręczniki papierowe, ręczniki frotte dla niemowląt, myjki dla dzieci, zabawki nowe – nie pluszowe, pieluchy w rozm. 1-5, chusteczki nawilżone, ubranka dla dzieci do 1 roku. Drugi to Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy Zgromadzenia Sióstr św. Józefa na ul. Kubiny, w którym przebywa blisko 50 dziewcząt od 8 do 24 roku życia. Dla nich najbardziej przydatne byłyby delikatne żele pod prysznic, szampony do włosów i słodycze. Każdy kto złoży za tydzień swój dar przy specjalnej choince będzie mógł zabrać z niej do swojego domu papierową bombkę.
  15. Bardzo dziękujemy Bogu, że przygotował, powołał i wczoraj przez Arcybiskupa Metropolitę Wacława Depo wyznaczył i posłał p. Tomasza Biernackiego jako Nadzwyczajnego Szafarza Eucharystii, a czterech młodzieńców, Kacpra Jelonka, Kacpra Musiała, Pawła Ksonia i Patryka Cichonia jako lektorów, czyli ministrantów Słowa Bożego.
  16. Do domu Ojca odszedł od nas śp. Piotr Puchała z ul. Krótkiej, l. 47. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie.