Ogłoszenia duszpasterskie CZWARTA NIEDZIELA ADWENTU 19 grudnia 2021 r.

1. Dziś, w Czwartą Niedzielę Adwentu, tak samo jak codziennie w modlitwie „Anioł Pański”, prosimy Ojca, abyśmy poznawszy „przez zwiastowanie anielskie wcielenie Chrystusa, otrzymali dar od Ojca, abyśmy przez mękę i krzyż Jezusa zostali doprowadzeni do chwały zmartwychwstania”.
  2. 27 grudnia o 18:00 rozpocznie się kolejne spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Do tego czasu prosimy o zgłaszanie do jej członków propozycji i oczekiwań dotyczących przebiegu rozpoczętego procesu synodalnego w naszej parafii. Etap parafialny potrwa około trzy miesiące.
  3. Nadal prosimy o pomoc w dostarczeniu do pozostałych domów opłatków na stół wigilijny
    i dziękujemy tym, którzy je roznosili.
  4. Można jeszcze nabyć w zakrystii świece „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom”, duże (ofiara 15zł) i małe (ofiara 8 zł).
  5. Do Wigilii Bożego Narodzenia odprawiamy roraty. Uroczyste zakończenie rorat odbędzie się
    w piątek o 9:00.
  6. Dziękujemy tym, którzy ofiarowali drzewka do świątecznej dekoracji kościoła.
  7. Dziękujemy za anonimowy dar 100 zł na bieżące potrzeby kościoła. Dziś, jak dotychczas co trzy tygodnie, po Mszy św. odbywa się kwesta na ogrzewanie kościoła i domów parafialnych.
  8. Ks. Rafał Kipigroch, misjonarz, a nasz rekolekcjonista, otrzymał od tych z nas, którzy złożyli mu ofiarę na działalność misyjną, około 3600 zł.
  9. W „Niedzieli” znajdziemy artykuł o „Sprawdzianie z patriotyzmu”, który przeżywają przede wszystkim członkowie naszych rodzin ze służb broniących obecnie polskich granic, a także tekst „Czas się obudzić” o dechrystianizacji młodych.
  10. W „Oblubieńcu” znajdziemy między innymi ostatnią katechezę Papieża Franciszka oraz krótkie wspomnienie o śp. Księdzu Arcybiskupie Stanisławie Nowaku, czwartym Pasterzu diecezji częstochowskiej, a pierwszym w historii Metropolicie Częstochowskim, którego ciało zostało wczoraj uroczyście pochowane w Bazy-lice Archikatedralnej Świętej Rodziny w Częstochowie.
  11. W ramach Akcji „Pieluszka dla maluszka” możemy dzisiaj przynieść z domu paczki zawierające najpotrzebniejsze rzeczy dla dwóch ośrodków służących dzieciom. Pierwszy, Ośrodek Proadopcyjny „Dom Życia” przy ul. Św. Kazimierza w Częstochowie, najbardziej potrzebuje: ręczników papierowych, ręczników frotte dla niemowląt, myjek dla dzieci, zabawek nowych – nie pluszowych, pieluch w rozm. 1-5, chusteczek nawilżonych, ubranek dla dzieci do 1 roku. Natomiast dziewczęta ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego Zgromadzenia Sióstr św. Józefa potrzebują delikatnych żeli pod prysznic, szamponów do włosów i słodyczy. Każdy kto złoży swój dar przy specjalnej choince obok ołtarza św. Jana Pawła II, może zabrać z niej papierową bombkę.
  12. Podobnie jak rok temu, wizyta duszpasterska w naszych domach, zwana kolędą, odbędzie się
    u tych parafian, którzy uprzednio zgłoszą chęć przyjęcia błogosławieństwa na kolejny rok
    i spotkania z księdzem. Plan wizyt zostanie ogłoszony w świątecznym numerze „Oblubieńca”.