Ogłoszenia duszpasterskie NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY: JEZUSA, MARYI i JÓZEFA 26 grudnia 2021 r.

1. Dziś, w Niedzielę Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa, która jest dla nas wzorem życia, prosimy Ojca, abyśmy „złączeni wzajemną miłością naśladowali w naszych rodzinach Jej cnoty i doszli do wiecznej radości w domu” Boga.
  2. Wszystkim małżonkom, a szczególnie tegorocznym jubilatom, gratulujemy pięknego świadectwa codziennej miłości do siebie nawzajem i wspólnej do dzieci.
  3. Przypominamy, że jutro o 18:00 odbędzie się kolejne spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Dziękujemy za zgłoszone do jej członków propozycje i oczekiwania dotyczące przebiegu procesu synodalnego w naszej parafii.
  4. W poniedziałek przypada święto Świętego Jana, Apostoła i Ewangelisty, a we wtorek wspomnienie Świętych Młodzianków, męczenników.
  5. Od czwartkowego wieczoru do sobotniego popołudnia odbywać się będą, jak co roku, w Domu św. Józefa i w kościele, rekolekcje nazywające się: Noworoczna Oaza Modlitwy (całodzienne z posiłkami, rekreacją i spotkaniami nad słowem Bożym; można zgłaszać się do uczestnictwa w nich nie do wtorku).
  6. W sobotę (1. stycznia) przypada święto nakazane (z obowiązkiem uczestnictwa we Mszy św.), a mianowicie uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi.
  7. Zachęcamy, by od tego dnia (od niedzieli, 1.01) rozpocząć odprawianie 33-dniowych Rekolekcji „Rodzina33” z odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich, w których udział polega na odczytywaniu codziennie kolejnych tekstów lub oglądanie około  15 minutowych filmów ze strony rodzina33.pl.
  8. Dziękujemy tym, którzy przygotowali i wykonali świąteczną dekorację kościoła,
    a szczególnie przedszkolakom za siano do żłóbka dla Pana Jezusa, młodzieży za pomoc w strojeniu choinek i jeszcze raz ofiarodawcom za choinki.
  9. W świątecznej „Niedzieli” z dodatkami (w cenie za 10 zł) polecamy ciekawe artykuły, między innymi o tym, czym żyli ludzi na ziemi w chwili, gdy przychodził Mesjasz, a także o tym, co dla nas oznacza Wcielenie i o tajemnicy Betlejem. Warto też poznać informacje o konkursie z nagrodami, wśród których jest koszulka z podpisami piłkarzy reprezentacji Polski.
  10. W „Oblubieńcu” znajdziemy obowiązkową naukę dla każdego katolika: drugą części Adhortacji Apostolskiej św. Jana Pawła II o zadaniach rodziny w świecie współczesnym Familiaris consortio, w której św. Jan Paweł II przedstawia zamysł Boga Ojca względem małżeństwa i rodziny. Warto przyjrzeć się na nowo tej wizji przy okazji dzisiejszego święta Świętej Rodziny i porozmawiać o niej.
  11. Natomiast we wczorajszym, świątecznym, „Oblubieńcu” znajduje się plan tego-rocznej Kolędy (wizyty duszpasterskiej). Jeśli komukolwiek nie odpowiada wy-znaczony termin, prosimy o kontakt w celu ustalenia dogodnego czasu spotkania. Na stole w naszych domach przygotowujemy biały lub jasny obrus, krzyż, świece, Pismo święte oraz wodę święconą lub przygotowaną do poświęcenia.