Ogłoszenia duszpasterskie ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO 9 stycznia 2021 r.Ogłoszenia duszpasterskie II NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 16 stycznia 2022 r.

1. Dziś, w Drugą Niedzielę w Ciągu Roku, łącząc się ze wspólnotą Kościoła prosimy Ojca o dar pokoju dla naszych czasów.
  2. Jutro, tj. w poniedziałek, będziemy obchodzili wspomnienie św. Antoniego, opata, w środę – św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa, a w piątek – św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy.
  3. Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan odbędzie się jak co roku od 18 do 25 stycznia, czyli do uroczystości Nawrócenia św. Pawła. Chrześcijanie różnych wyznań spotykają się na całym świecie na nabożeństwach, konferencjach i innych spotkaniach. Msza św. o jedność Chrześcijan w naszym kościele odbędzie się we wtorek o 7:00.
  4. W piątek o 18:00 odbędzie się spotkanie kandydatów do bierzmowania z VII klas (rozpoczęcie Mszą św. w kościele).
  5. Natomiast w sobotę o 11:00 w domu św. Józefa odbędzie się synodalne spotkanie naszej parafialnej Liturgicznej Służby Ołtarza.
  6. Nadal można zgłaszać chęć przyjęcia błogosławieństwa na kolejny rok w ramach wizyty duszpasterskiej w naszych domach. Prosimy o przekazanie tej informacji szczególnie chorym i starszym, którzy nie wychodzą z domu.
  7. Dzięki deklaracji pomocy ze strony naszej parafialnej Diakonii Wyzwolenia rozpoczynamy dzieło kolejnych chwil regularnego wystawienia Najświętszego Sakramentu. Na początek będzie to czas od zakończenia poniedziałkowych Mszy św. wieczornych do 19:00, a w środy od 17:30 do rozpoczęcia Mszy św., czyli do 18:00. Zapraszamy do spędzania tych chwil w ciszy na adoracji naszego Oblubieńca, Jezusa. Oczywiście nasz kościół pozostaje otwarty przez cały dzień i wtedy też można adorować Pana, modlić się i rozmawiać z Nim, ale bez możliwości patrzenia na Niego wystawionego na ołtarzu
    w monstrancji. Oczywiście nadal zapraszamy też na Adorację Najświętszego Sakramentu w piątki od Mszy św. wieczornej do 21:30. W najbliższy piątek, trzeci w miesiącu, od 20:00 do 21:00, tradycyjnie pod opieką ks. Wikariusza, odbędzie się adoracja prowadzona, szczególnie w duchu uwielbienia i kultu Bożego Miłosierdzia.
  8. W sobotę, 22. dnia miesiąca, zapraszamy na wieczór ze św. Janem Pawłem II. Możemy zgłaszać swoje intencje do wspólnej modlitwy – Mszy św. i Różańca św. Rozpoczynamy o 20:00, a kończymy o 21:37 modlitwą do św. Jana Pawła II przy jego ikonie i relikwiach.
  9. Jak co roku organizacja „Green Office Ecologic” we współpracy ze Stowarzyszeniem Dobrych Inicjatyw „Pro Missio” zaprasza nas do udziału w zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Dochód z tej akcji będzie tym razem wsparciem Kościołów na wschodzie oraz Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Loretańskiej. Używane komputery, drukarki, telefony, monitory, sprzęt RTV i AGD itp. składamy we wtorek od rana do godziny 18:00 przed głównym wejściem do Domu św. Józefa.
  10. W najnowszej „Niedzieli” polecamy artykuły związane z tematem jedności i różnorodności Kościoła,
    o „Biskupie jasnogórskim”, czyli śp. Arcybiskupie Stanisła-wie Nowaku oraz o zmianach w przepisach cywilnych dotyczących cmentarzy.
  11. W „Oblubieńcu” znajdziemy najnowszą katechezę Papieża Franciszka, kolejną z cyklu o św. Józefie.
  12. Dziękujemy Krystynie i Janowi Tukajom, Mariannie i Lechowi Soluchom oraz ofiarodawcy anonimo-wemu za 350 zł na potrzeby kościoła, a także Janowi Parkitnemu za 200 zł na węgiel i wszystkim tym, którzy złożyli ofiary podczas wizyty kolędowej.
  13. W imieniu organizatorów – Gminnego Ośrodka Kultury zapraszamy na dzisiejszy Noworoczny Koncert
    z Gwiazdą – Rodziną Pospieszalskich (niedziela, 18:00).