Ogłoszenia duszpasterskie III NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 23 stycznia 2022 r.

1. Dziś, w Trzecią Niedzielę w Ciągu Roku, łącząc się ze wspólnotą Kościoła prosimy Ojca, by kierował naszym życiem według swojego upodobania, abyśmy mogli obfitować w dobre uczynki.
  2. Jutro, w poniedziałek, będziemy obchodzili wspomnienie św. Franciszka Salezego, biskupa i Doktora Kościoła, we wtorek – święto Nawrócenia św. Pawła, Apostoła, w środę – wspomnienie św. biskupów Tymoteusza i Tytusa, a w piątek – wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i Doktora Kościoła.
  3. Wspólnota „Pielgrzymi Niepokalanej” zwróciła się z prośbą do Diakonii Miłosierdzia naszej parafii o wsparcie dla potrzebujących w Domu Miłosierdzia Bożego w Koszalinie i bezdomnych (ponad 100 osób). Obecnie w Koszalinie jest ogrom-na potrzeba męskich i damskich butów zimowych. Buty używane w dobrym stanie (lub oczywiście nowe) można będzie złożyć we wtorek przy wejściu do Domu Św. Józefa do 18:00. Sprawa jest bardzo pilna.
  4. W najnowszej „Niedzieli” polecamy nowy dodatek tematyczny „Zrozumieć świat”, a w nim między innymi o tym, jakie prawa przysługują rodzicom, którzy nie godzą się na działalność edukatorów seksualnych oraz jak złożyć wniosek o dodatek osłonowy.
  5. W „Oblubieńcu” znajdziemy najnowszą katechezę Papieża Franciszka, kolejną z cyklu o św. Józefie oraz tekst Benedykta XVI o świętych Tymoteuszu i Tytusie.
  6. Za tydzień będzie można złożyć ofiarę na zakup węgla.
  7. Zapraszamy dzieci i młodzież do udziału w rekolekcjach w czasie ferii zimowych: 21-26 lutego dla kl. 3-5 w Masłońskich; 21-26 lutego dla kl. 5-7 w Bukowinie Tatrzańskiej; 14-19 lutego w Masłońskich dla kl. 8 i szkół ponadpodstawowych. Więcej informacji dzieci i rodzice mogą odnaleźć na ulotkach, które są na stoliku z tyłu kościoła (informacja telefoniczna: Julia Paturej, 883985709)