Ogłoszenia duszpasterskie IV NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 30 stycznia 2022 r.

1. Dziś, w Czwartą Niedzielę w Ciągu Roku, łącząc się ze wspólnotą Kościoła prosi-my Ojca, byśmy chwalili Go „z całej duszy i szczerze miłowali wszystkich ludzi”.
  2. Jutro, w poniedziałek, będziemy obchodzili wspomnienie obowiązkowe św. Jana Bosko, prezbitera, wspaniałego wychowawczy młodych.
  3. We wtorek o 18:00 odbędzie się comiesięczne spotkanie Róż Żywego Różańca.
  4. W środę przypada Święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Boskiej Gromnicznej,
    a zarazem ustanowiony przez św. Jana Pawła II Dzień Życia Konsekrowanego. W tym dniu Msze św. w naszym kościele odbędą się o 7:00, 9:00 i 18:00. Serdecznie zapraszamy. Będzie można wówczas złożyć ofiary na utrzymanie zakonów klauzurowych, czyli zamkniętych. Świece – gromnice można zamówić
    i potem nabyć w księgarni lub w zakrystii.
  5. We czwartek, we wspomnienie dowolne św. Błażeja, biskupa i męczennika, wszyscy cierpiący na chorobę gardła będą mogli przyjąć na koniec Mszy św. specjalne błogosławieństwo.
  6. W sobotę będziemy obchodzić wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy.
  7. W tym tygodniu przypada też pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Odbędą się regularne odwiedziny chorych i okolicznościowe modlitwy, do włączenia w które serdecznie zapraszamy. Zapraszamy wszystkich chętnych na spowiedź św. w piątek od 17:15.
  8. Za tydzień odbędzie się spotkanie dzieci pierwszokomunijnych i rodziców.
  9. W najnowszej „Niedzieli” na pytanie: jak zatrzymać młodych w kościele odpowiada nauczyciel, katecheta, rodzic i duszpasterz, a także reprezentant młodego pokolenia. Natomiast w artykule: „Zostałem skazany na nieistnienie” ks. Jacek Stryczek, organizator dzieła „Szlachetna paczka”, opowiada o tym, co go spotkało i o sile przebaczenia. Natomiast w tekście pt. „Na wyłączność Boga” kulisy życia w klauzurze odkrywają zakonnice z zakonów zamkniętych.
  10. W „Oblubieńcu” znajdziemy najnowszą katechezę Papieża Franciszka, kolejną
    z cyklu o św. Józefie oraz bardzo cenny tekst o bardzo skutecznym systemie wychowawczym św. Jana Bosko. Do lektury zachęcamy szczególnie wszystkich rodziców, chrzestnych i nauczycieli.
  11. Dziękujemy Annie Gorzelak za 100 zł na potrzeby kościoła.
  12. Dziś po Mszy św. można składać ofiarę na zakup węgla do ogrzania kościoła.