Ogłoszenia duszpasterskie V NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 6 lutego 2022 r.

1. Dziś, w Piątą Niedzielę w Ciągu Roku, łącząc się ze wspólnotą Kościoła prosimy Ojca,
    by strzegł „nieustannie swojej rodziny z ojcowską dobrocią”.
  2. Dziś na Mszy św. o 10:00 i po niej odbędzie się zapowiadane spotkanie dzieci pierwszokomunijnych i rodziców.
  3. We wtorek przypada VIII Międzynarodowy Dzień Modlitwy i Refleksji na temat Walki
    z Handlem Ludźmi.
  4. We czwartek będziemy obchodzili wspomnienie św. Scholastyki, dziewicy.
  5. W piątek, we wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes, przeżywać będziemy XXX Światowy Dzień Chorego. Z tej okazji za tydzień w niedzielę, jak co roku, odbywać się będzie zbiórka do ofiar skarbony na domy z niepełnosprawnymi sierotami społecznymi oraz na działalność wśród niepełnosprawnych i chorych Katolickiego Ruchu Dobroczynnego „Betel”.
  6. W najnowszej „Niedzieli” polecamy artykuł „Jak skutecznie chronić uczucia religijne?” – między innymi o tym skąd się bierze rosnąca nienawiść do chrześcijan oraz tekst zatytułowany „Czy zmarli mogą nas odwiedzać?”.
  7. W „Oblubieńcu” znajdziemy najnowszą katechezę Papieża Franciszka o ważnej prawdzie wiary, jaką jest „świętych obcowanie” oraz tekst o bł. Piusie IX.
  8. Zachęcamy do wypełnienia pisemnych ankiet synodalnych znajdujących się na stole pod chórem i w zakrystii, które zostaną przekazane do Kurii Metropolitalnej. Ich celem jest zebranie opinii i głosów na temat Kościoła od tych, którzy nie chcieli lub nie mogli wziąć udziału w spotkaniach synodalnych poszczególnych grup i nie wezmą udziału
    w spotkaniu otwartym.
  9. Dziękujemy tym, którzy w ubiegłą niedzielę i na konto bankowe złożyli ofiarę na zakup węgla do ogrzania kościoła.
  10. Z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności śp. Anastazja Obała z ul. Polnej,
    l. 81 oraz śp. Czesława Nawrot z ul. Szkolnej, l. 88 (dawna sekretarka szkoły we Wręczycy). Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie.