Ogłoszenia duszpasterskie VI NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 13 lutego 2022 r.

1. Dziś, w Szóstą Niedzielę w Ciągu Roku, łącząc się ze wspólnotą Kościoła prosimy Ojca, byśmy mieli serca prawe i szczere, bo wtedy będziemy godnym mieszkaniem dla Niego.
  2. Dziś, jak co roku, zachęcamy do złożenia ofiary do skarbony pod figurą św. Antoniego na domy z niepełnosprawnymi sierotami społecznymi oraz na działalność wśród niepełnosprawnych i chorych Katolickiego Ruchu Dobroczynnego „Betel”.
  3. W poniedziałek będziemy obchodzili święto świętych Cyryla Mnicha, i Metodego Biskupa, Patronów Europy.
  4. W najnowszej „Niedzieli” polecamy artykuł o fałszywych oskarżeniach wobec Benedykta XVI, a z cyklu „ABC wiary” tekst o tym, kto będzie zbawiony.
  5. W „Oblubieńcu” znajdziemy najnowszą katechezę Papieża Franciszka z cyklu o św. Józefie, tym razem o „dobrej śmierci”.
  6. Nadal zachęcamy do wypełniania pisemnej ankiety synodalnej, do której formularze znajdują się na stoliku pod chórem. Wypełnione karty przekażemy do Kurii Metropolitalnej. Celem ankiety jest zebranie opinii i głosów na temat Kościoła od tych, którzy nie chcieli lub nie mogli wziąć udziału w spotkaniach synodalnych poszczególnych grup i nie wezmą udziału w spotkaniu otwartym.
  7. Wszystkim wyjeżdżającym i nauczycielom życzymy owocnego odpoczynku i pię-knych, spokojnych spotkań z Bogiem i z rodziną.
  8. Ogłoszenie o które prosiła pewna młodziutka nasza parafianka: „Zachęcam Państwa do wsparcia zbiórki na terapię ratującą życie 7-letniej Agatki Kuberskiej z Częstochowy. Dziewczynka choruje na złośliwy guz (medulloblastomę IV stopnia). Niedawno wróciła do Polski ze Stanów Zjednoczonych gdzie przeszła pronoterapię. Z dnia na dzień dziewczynka czuje się już lepiej, ale do opłacenia całej terapii ratującej życie brakuje jeszcze ponad 3 milionów złotych. Bardzo dużo ludzi organizuje się w pomoc, ale to nadal za mało. Opis zbiórki można znaleźć na stronie internetowej fundacji www.siepomaga.pl oraz na Facebooku. Agatka to mała radosna dziewczynka, pomóżmy jej spełnić marzenia o zdrowym i normalnym dzieciństwie”.