Ogłoszenia duszpasterskie VIII NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 27 lutego 2022 r.

1. Dziś, w VIII Niedzielę w Ciągu Roku, łącząc się ze wspólnotą Kościoła prosimy Ojca, by pod Jego rządami dzieje świata toczyły się w pokoju, a Jego Kościół bez przeszkód Mu służył. Módlmy się szczególnie za tych, którzy ryzykując życie bronią ukraińskie rodziny i domy przed diabelskim złem militarnej agresji.
  2. Do skarbony przy figurze św. Antoniego możemy dziś składać ofiarę, która zostanie jutro wpłacona na konto Caritas dla udzielenia natychmiastowej pomocy.
  3. Rozpoczynamy dzisiaj 55. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu pod hasłem „Posłani w pokoju Chrystusa, budujmy trzeźwą i wolną Polskę”. Módlmy się w tym tygodniu i podejmijmy inne pokuty walcząc duchowo o trzeźwość Polaków. Dziś na zakończenie każdej Mszy św. odbywa się adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa wynagradzająca za grzechy przeciw godności ludzkiej oraz o pokój na Ukrainie. We wtorek o 17:15 odbędzie się nabożeństwo różańcowe z modlitwą wynagradzającą za ciężkie grzechy upijania się i zło dokonane w stanie nietrzeźwym, szczególnie przez ojców i matki.
  4. Jutro, w poniedziałek, o 19:00 w domu św. Józefa odbędzie się pierwsze otwarte spotkanie synodalne, na które może przyjść każdy i podzielić się swoją opinią o kondycji Kościoła i parafii. Zachęcamy, by przed spotkniem wejść do kościoła na adorację Jezusa w ciszy, która rozpocznie się, jak co tydzień, po Mszy św.
  5. Za tydzień o 10:00 odbędzie się w kościele obowiązkowe spotkanie rodziców dzieci pierwszokomunijnych. Dzieci obowiązkowo uczestniczą też w piątkowej Drodze Krzyżowej dla nich o 16:30.
  6. W tym tygodniu rozpoczyna się Wielki Post, czas pełnego nadziei przygotowania do odnowienia Chrztu świętego w Wielkanoc. W Środę Popielcową Msze św. będą o 7:00, 9:00 i 18:00.
  7. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej odprawimy w piątek o 16:30 dla dzieci, a o 17:15 dla młodzieży i dorosłych – tym razem w intencji trzeźwości narodu, o pokój na Ukrainie i nawrócenie Rosji. Nabożeństwo Gorzkich Żali (kontemplację Miłości Ukrzyżowanej) będziemy odprawiali we wszystkie niedziele Wielkiego Postu o 16:30 (za udział w tym nabożeństwie na terenie Polski możemy uzyskać odpust zupełny pod „zwykłymi warunkami”, który można też ofiarować za zmarłego).
  8. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zapraszamy do udziału w okolicznościowych modlitwach. W piątek i w sobotę odwiedzimy chorych.
  9. Również w piątek będziemy obchodzili święto św. Kazimierza, Królewicza.
  10. W najnowszej „Niedzieli” polecamy artykuł o tym, czy ma sens picie „na zdrowie” i czy jako naród jesteśmy skazani na utonięcie w potopie alkoholu.
  11. W „Oblubieńcu” znajdziemy słowo Bp. Tadeusza Bronakowskiego, Przewodniczącego Zespołu Konferencji Episkopatu Polski do spraw Apostolstwa Trzeźwości i Osób Uzależnionych na 55. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.
  12. Dziś po ostatniej Mszy św. (o 17:00) w intencji „Żołnierzy Niezłomnych”, a szczególnie tych, którzy pochodzili z naszej okolicy lub służyli naszym rodzinom i Ojczyźnie wraz ze Stowarzyszeniem „Solidarność i Niezawisłość” zapraszamy na wieczór artystyczno-modlitewny ku czci Żołnierzy Niezłomnych, podczas którego poprzez poezję, śpiew i muzykę będziemy wielbić Boga, który dał nam tak wspaniałych bohaterów. Wystąpi Chór „Con Amore”, Zespół śpiewaczy „Wręczynki Plus” i miejscowi artyści.
  13. Już za tydzień rozpoczniemy z Bożą pomocą parafialne rekolekcje wielkopostne. Słowo Boże głosić będzie Kapłan, za którego długo modliliśmy się w środowe wieczory z powodu zagrożenia jego życia przez chorobę, Ks. dr Andrzej Kuliber-da, Wikariusz Biskupi do spraw duszpasterskich, którego możemy pamiętać z pięknej homilii wygłoszonej na naszym odpuście kilka lat temu. Zwróćmy uwagę na to, że rekolekcje będziemy przeżywać w nietypowej formie, bo przez dwie niedziele (6 i 13 marca) i trzy dni (17-19 marca), z których ostatni będzie dniem odpustu, czyli Uroczystości św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny.