Ogłoszenia duszpasterskie I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 6 marca 2022 r.

1. Dziś, w I Niedzielę Wielkiego Postu, ze wspólnotą Kościoła prosimy Ojca, byśmy „przez doroczne ćwiczenia wielkopostne postępowali w rozumieniu tajemnicy Chrystusa i prowadzili święte życie”. Módlmy się też o owoce rekolekcji.
  2. Do skarbony przy figurze św. Antoniego na pomoc dla Ukraińców złożyliśmy w niedzielę
    i w środę około 6 tys. złotych. Do wtorku możemy składać dary rzeczowe, które zostanę następnie dostarczone do obwodowego miasta Równe.
  3. Dziś o 10:00 odbędzie się w kościele obowiązkowe spotkanie rodziców dzieci pierwszo-komunijnych. Przypominamy, że dzieci obowiązkowo uczestniczą co tydzień w piątkowej Drodze Krzyżowej o 16:30 lub z dorosłymi.
  4. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej odprawiamy w piątki o 16:30 dla wszystkich dzieci, a tym razem wyjątkowo o 17:00 dla młodzieży i dorosłych.
  5. Nabożeństwo Gorzkich Żali (kontemplację Miłości Ukrzyżowanej) odbywa się w każdą niedzielę Wielkiego Postu o 16:30.
  6. Rozpoczęły się parafialne rekolekcje wielkopostne. Słowo Boże głosi nam Ks. dr Andrzej Kuliberda, Wikariusz Biskupi do spraw duszpasterskich. Już dziś dziękujemy Mu za trud głoszenia i modlitwę za naszą parafię. Zwróćmy uwagę na to, że rekolekcje przeżywamy w nietypowej formie, bo przez dwie niedziele (6 i 13 marca) i trzy dni (17-19 marca),
    z których ostatni będzie dniem odpustu, czyli Uroczystości św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny.
  7. W piątek o 17:00 – spotkanie kandydatów do bierzmowania z klasy VII.
  8. W najnowszej „Niedzieli” polecamy wywiad z ordynariuszem diecezji kijowsko-żytomierskiej na Ukrainie oraz artykuł o tym, jak rozmawiać z dziećmi o wojnie.
  9. W „Oblubieńcu” znajdziemy między innymi wartościowe teksty do osobistej i rodzinnej lektury zaproponowane przez Ks. Andrzeja, naszego Rekolekcjonistę.
  10. Przekazujemy zachętę naszych parafialnych koordynatorów dzieła Mary’s Meals: „Przez cały okres Wielkiego Postu grupa członków Akcji Katolickiej zaprasza do udziału
    w szóstej edycji dzieła charytatywnego Mary’s Meals (Posiłki Maryi). Już od dzisiaj można składać ofiary do specjalnej podpisanej skarbony, która znajduje się na stoliku
    z gazetami, w kościele pod chórem”.