Ogłoszenia duszpasterskie II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 13 marca 2022 r.

1. Dziś, w II Niedzielę Wielkiego Postu, ze wspólnotą Kościoła prosimy Ojca, by „ożywiał naszą wiarę swoim słowem”.
  2. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej odprawiamy w piątki o 16:30 dla wszystkich dzieci, a dla młodzieży i dorosłych tym razem również o 17:00 z rozważaniami i prowadzeniem Ks. Rekolekcjonisty.
  3. Nabożeństwo Gorzkich Żali (kontemplację Miłości Ukrzyżowanej) odbywa się w każdą niedzielę Wielkiego Postu o 16:30.
  4. Dziś już drugi dzień naszych rekolekcji wielkopostnych. Zachęcamy wszystkich do uczestnictwa w pozostałych trzech spotkaniach, czyli we Mszy św. czwartkowej o 9:00 lub 18:00, w piątkowej Drodze Krzyżowej o 17:00 i w Mszy św. odpustowej o 9:00 lub 12:00 w najbliższą sobotę.
  5. Na rekolekcyjną spowiedź zapraszamy we czwartek od 8:30 lub od 16:30.
  6. Na uroczystą sumę odpustową św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny zapraszamy w sobotę o 12:00, szczególnie poczty sztandarowe, wszystkie grupy i środowiska w strojach uroczystych.
  7. Tradycyjnie można też zgłaszać zmarłych Józefów i Józefy do modlitwy za nich na Mszy św. o 9:00.
  8. Serdecznie zachęcamy, by od 19-25 marca wziąć udział w tzw. Tygodniu Modlitw w obronie życia. Ze stolika z prasą można zabrać specjalny darmowy modlitewnik, w którym zawarte są teksty do czytania i modlitwy na każdy dzień. Walka duchowa o poczęte i zagrożone życie trwa. Przyłączmy się.
  9. W najnowszej „Niedzieli” polecamy wywiad z prof. Andreą Riccardim o mocnych i słabych stronach pontyfikatu Papieża Franciszka, którego dziewiątą rocznicę wyboru dziś obchodzimy, a także specjalny dodatek „Podaj rękę Ukrainie”.
  10. W „Oblubieńcu” znajdziemy między innymi kolejne wartościowe teksty zaproponowane przez Ks. Rekolekcjonistę oraz fragment z adhortacji Benedykta XVI.
  11. Koordynatorzy zbiórki informują, że dla dzieci będących pod opieką ruchu Mary’s Meals do skarbony umieszczonej na stoliku z gazetami złożono już 378 zł, co umożliwia całoroczne wyżywienie dla 5 dzieci. „Bardzo dziękujemy i prosimy o dalsze ofiary”.
  12. Z racji dzisiejszej Niedzieli „Ad gentes”, która jest dniem modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami, zachęcamy też do składania do skarbony pod św. Antonim ofiar na pomoc misjom.
  13. Można już nabyć w zakrystii świece Caritas na stół wielkanocny, a na stoliku pod chórem znajdują się koperty pomocy Caritas.
  14. Natomiast przed kościołem można dziś złożyć ofiary na zapłatę za dwie tony węgla, które we czwartek zostały dostarczone na ogrzewanie kościoła i naszych budynków parafialnych. Na potrzeby kościoła Janina Kowalska, Krystyna Pietrzak, Ilona i Krzysztof Sztorc oraz ofiarodawcy anonimowi złożyli 500 zł.
  15. Jedenaście dni temu odeszła od nas do Boga Ojca śp. Marianna Kwiędacz z ul. Sienkiewicza, l. 84. Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie.
  16. Ogłoszenie diakonii miłosierdzia: „Bardzo potrzebna jest pomoc w zbiórce środków opatrunkowych (bandaże, gazy, gaziki, środki dezynfekujące, woda utleniona, jodyna), leków przeciwbólowych, pieluch, chusteczek nawilżanych, zup, kasz i mleka dla dzieci, także środków higienicznych, podpasek, papieru toaletowego. Może też być żywność czy słodycze. Rzeczy te w czwartek zostaną zawiezione bezpośrednio na Ukrainę do Berdyczowa, miasta partnerskiego Częstochowy i po drodze do ukraińskich wiosek, w których sytuacja jest bardzo trudna. Zbiórkę organizuje Fundacja św. Barnaby, a miejscem zbiórki jest kawiarnio- księgarnia „Niebo w mieście Częstochowa” przy ul. Mirowskiej 4.”