Ogłoszenia duszpasterskie III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 20 marca 2022 r.

1. Dziś, w III Niedzielę Wielkiego Postu, ze wspólnotą Kościoła prosimy Miłosiernego Ojca, by przyjął nasze pokorne przyznanie się do przewinień i podźwignął nas.
  2. Bardzo dziękujemy Ks. Andrzejowi Kuliberdzie, naszemu rekolekcjoniście, za przeprowadzenie nas drogą Bożą przez tegoroczne rekolekcje wielkopostne, a Księżom z dekanatu za posługę w konfesjonale.
  3. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację i przebieg nasze-go parafialnego odpustu
    św. Józefa. Oblubieńca Maryi Chwała Panu.
  4. Kolejne nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla dzieci odbędzie się w piątek o 16:30, a dla młodzieży i dorosłych
    o 17:30.
  5. W najbliższy piątek, 25 marca 2022 r., w uroczystość Zwiastowania Pańskiego, papież Franciszek w jedności
    z całym Kościołem dokona Aktu Poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi. Arcybiskup Stanisław Gądecki, Przewodni-czący Konferencji Episkopatu Polski, zaapelował, aby we wszystkich katedrach i kościołach w Polsce w tym dniu modlić się w łączności z papieżem i całym Kościołem. Arcybiskup Wacław Depo, Metropolita Częstochowski, będzie przewodniczył modlitwom związanym z Aktem Poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi w Bazylice Archikatedralnej Świętej Rodziny w Czę-stochowie (o 17:00 – Msza Święta i Akt Poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi) oraz na Jasnej Górze (19.30 – Procesja Różańcowa na Wałach Jasnogórskich zakończona Akatystem z modlitwą o pokój w Kaplicy Cudownego Obrazu). W odpowiedzi na wspomniany apel zachęcamy do licznego przybycia do naszego kościoła w piątek
    o 17:00, byśmy wspólnie, podczas nabożeństwa pokutnego odmówili ów Akt Poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi.
  6. Gorzkie Żale odprawiamy w każdą niedzielę Wielkiego Postu o 16:30.
  7. Serdecznie zachęcamy, by włączyć się w trwający od wczoraj (tj. od uroczystości św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny) do 25 marca, czyli uroczystości Zwiastowania Pańskiego, Tydzień Modlitw
    o Ochronę Życia. Od wolontariusza przed kościołem lub ze stolika z prasą można jeszcze zabrać specjalny darmowy modlitewnik, w którym zawarte są teksty do czytania i modlitwy na każdy dzień. Włączmy się wszyscy w to piękne dzieło miłosiernej miłości.
  8. W uroczystość Zwiastowania Pańskiego, która jest w Polsce już po raz 25. Dniem Świętości Życia, jak co roku można będzie rozpocząć swój udział w dziele Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego Zagrożonego Zagładą,
    a także wpisać się do parafialnej księgi duchowej adopcji. W zakrystii można uzyskać gazetkę o tej tematyce zawierającą szczegółowe informacje i formularz zgłoszeniowy, który trzeba wypełnić i przynieść na jedną
    z Mszy św. w uroczystość Zwiastowania Pańskiego, które odbędą się o 6:30, 9:00 i 18:00.
  9. W najnowszej „Niedzieli” polecamy artykuł „Prawo kroku ostatecznego”, w któ-rym przypomniano o tym, co zrobić, gdy ktoś chce nas skrzywdzić i czy zabicie agresora jest w takiej sytuacji grzechem.
  10. Do sakramentu małżeństwa przygotowuje się Kacper Wydrych z Wręczycy Wielkiej i Agnieszka Grzyb z Iwa-nowic Dużych oraz Piotr Kaczmarek z Kalisza i Kamila Jelonek pochodząca z Wręczycy Małej. Gdyby ktokolwiek wiedział o przeszkodach do zawarcia tych małżeństw, zobowiązany jest zgłosić to w kancelarii parafialnej.
  11. Koordynatorzy zbiórki informują, że dla dzieci będących pod opieką ruchu Mary’s Meals do skarbony umieszczonej na stoliku z gazetami w tym tygodniu złożono 689 zł (w sumie: 1067 zł), co umożliwia pełne całoroczne wyżywienie 14 dzieci i proszą o dalsze ofiary.
  12. Pragniemy podzielić się naszą wspólną radością. Ufamy, że z Bożą pomocą i pro-wadzeniem, w poniedziałek
    4 kwietnia, rozpocznie swoją działalność w Domu św. Józefa świetlica parafialna dla dzieci i młodzieży. Celem działalności świetlicy jest rozwijanie zainteresowań i uzdolnień, wspieranie rozwoju religijnego, pomoc
    w nauce, rozwój umiejętności interpersonalnych, pomoc psychologiczno-peda-gogiczna oraz inne drogi pożytecznego, w rodzinnej atmosferze, zagospoda-rowania czasu przez podopiecznych. Zajęcia w świetlicy będą odbywały się od poniedziałku do piątku od 15:00 do 18:00, a poprowadzą je wykwalifikowani pedagodzy. Zgłaszając dziecko do świetlicy rodzic wypełnia kartę zgłoszenia.
  13. Nadal zachęcamy do nabycia w zakrystii świec Caritas na stół wielkanocny oraz do zabrania ze stolika pod chórem kopert pomocy Caritas.
  14. Na potrzeby kościoła trzech ofiarodawców anonimowych złożyło 300 zł.
  15. We czwartek odszedł od nas do Boga Ojca śp. Henryk Siudeja z ul. Mickiewicza, l. 92. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie.