Ogłoszenia duszpasterskie IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 27 marca 2022 r.

1. Dziś, w IV Niedzielę Wielkiego Postu, prosimy Boga Ojca, byśmy „z żywą wiarą i szczerym oddaniem spieszyli” ku Wielkiej Nocy.
  2. Chwała Bogu za świadectwo licznego i głębokiego udziału w nabożeństwie połączonym
    z Aktem Poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi.
  3. Gratulujemy tym, którzy przystąpili do dzieła miłości Bożej, którym jest dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, do którego można się włączać przez cały rok, a także tym, którzy zorganizowali w naszym kościele „Adorację do granic”.
  4. Droga Krzyżowa dla dzieci odbędzie się w piątek o 16:30, a dla młodzieży i dorosłych
    o 17:15.
  5. Gorzkie Żale odprawiamy w każdą niedzielę Wielkiego Postu o 16:30.
  6. W najnowszej „Niedzieli” polecamy artykuł „Sąsiedzi z innej gliny” o podobieństwach między Rosjanami i Ukraińcami oraz o tym co ich dzieli, a także tekst pod tytułem „Niech ludzie przestaną obrażać Boga” o objawieniach w Fatimie.
  7. Do sakramentu małżeństwa przygotowuje się Kacper Wydrych z Wręczycy Wielkiej
    i Agnieszka Grzyb z Iwanowic Dużych oraz Piotr Kaczmarek z Kalisza i Kamila Jelonek pochodząca z Wręczycy Małej. Gdyby ktokolwiek wiedział o przeszkodach do zawarcia tych małżeństw, zobowiązany jest zgłosić to w kancelarii parafialnej.
  8. Koordynatorzy zbiórki informują, że dla dzieci będących pod opieką ruchu Mary’s Meals do skarbony umieszczonej na stoliku z gazetami w tym tygodniu złożono 660 zł
    (w sumie: 1727 zł), co umożliwia pełne całoroczne wyżywienie 22 dzieci. Prosimy o dalsze ofiary.
  9. Przypominamy, że z Bożą pomocą i prowadzeniem, już za tydzień w poniedziałek 4 kwietnia, rozpocznie swoją działalność w Domu św. Józefa świetlica parafialna dla dzieci
    i młodzieży. Celem działalności świetlicy jest rozwijanie zainteresowań i uzdolnień, wspieranie rozwoju religijnego, pomoc w nauce, rozwój umiejętności interpersonalnych, pomoc psychologiczno-pedagogiczna oraz inne drogi pożytecznego, w rodzinnej atmosferze, zagospodarowania naszych pociech. Zajęcia w świetlicy będą odbywały się od poniedziałku do piątku od 15:00 do 18:00, a poprowadzą je wykwalifikowani pedagodzy. Przed wypełnieniem karty zgłoszeniowej, którą można zabrać ze stolika pod chórem, można zadzwonić do p. Kierownik, aby uzyskać szczegółowe informacje (tel. 723 968 317) .
  10. Zachęcamy do nabycia w zakrystii świec Caritas na stół wielkanocny oraz do zabrania ze stolika pod chórem kopert pomocy Caritas.
  11. Na potrzeby kościoła Helena Soluch złożyła 150 zł, a Maria Jackiewicz-Krzesak na kustodię ofiarowała 100 zł. Bóg zapłać. Ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego możemy składać do skarbonki przy świeczniku Matki Bożej Częstochowskiej.
  12. We wtorek wyruszyła na ostatnią drogę do Boga Ojca śp. Ewa Majchrzak z ul. Zamkowej, l. 61. Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie.
  13. Na jutro (poniedziałek) na 18:00 zapraszamy Parafialną Radę Duszpasterską na spotkanie podsumowujące parafialny etap procesu synodalnego.