Ogłoszenia duszpasterskie V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 3 kwietnia 2022 r.

1. Dziś, w V Niedzielę Wielkiego Postu, prosimy Boga Ojca, byśmy „gorliwie naśladowali miłość Jego Syna, który oddał własne życie za zbawienie świata”.
  2. Na początku drugiej części Wielkiego Postu zachęcamy, by w naszych modlitwach było więcej rozważania Męki Pana Jezusa i czci dla Krzyża Świętego.
  3. We wtorek przypada VIII Międzynarodowy Dzień Modlitwy i Refleksji na temat Walki z Handlem Ludźmi.
  4. W tym tygodniu odbędzie się tylko jedno nabożeństwo Drogi Krzyżowej o 17:00. Tym razem pójdziemy naszymi wręczyckimi ulicami. Zapraszamy wszystkich.
  5. Gorzkie Żale odprawiamy jeszcze dziś i za tydzień o 16:30.
  6. W najnowszej „Niedzieli” polecamy artykuł – wywiad z arcybiskupem lwowskim, Mieczysławem Mokrzyckim, niegdyś sekretarzem św. Jana Pawła II i tekst o służebnicy Bożej siostrze Dulcissimie i uzdrowieniach za jej wstawiennictwem.
  7. W „Oblubieńcu” umieszczony został tekst katechezy Benedykta XVI poświęcony już Triduum Paschalnemu z nadzieją, że jego treść zachęci nas do gorliwego udziału w najważniejszych nabożeństwach roku, które rozpoczną się już za 10 dni, wieczorem w Wielki Czwartek. Może jeszcze komuś z nas uda się wziąć urlop na Wielki Piątek lub chociaż ograniczyć pracę.
  8. Dla dzieci będących pod opieką ruchu Mary’s Meals do skarbony umieszczonej na stoliku z gazetami w tym tygodniu złożono 360 zł (w sumie: 2087 zł), co umożliwia pełne całoroczne wyżywienie 27 dzieci. Prosimy o dalsze ofiary.
  9. Już jutro, w poniedziałek 4 kwietnia, rusza świetlica parafialna „u św. Józefa” dla dzieci i młodzieży. Zajęcia w świetlicy będą odbywały się od poniedziałku do piątku od 15:00 do 18:00. Każdy może też zgłosić się do posługi. Rodziców i chętnych do pomocy prosimy o kontakt z Kierownikiem świetlicy (tel. 723 968 317).
  10. Zachęcamy do nabycia w zakrystii świec Caritas na stół wielkanocny.
  11. Na potrzeby kościoła Wiesława Psiuk i Zofia Kuźmińczuk złożyły 150 zł. Bóg zapłać. Przypominamy, że ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego składamy do skarbonki przy świeczniku Matki Bożej Częstochowskiej.
  12. W ubiegłym tygodniu odeszła od nas do Boga Ojca śp. Anna Matysiak z ul. Częstochowskiej, l. 93 oraz śp. Stanisław Ściubidło z ul. Mickiewicza, l. 70. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie.
  13. Tydzień temu p. Jerzy i p. Artur rozpoczęli remont łazienki w kościele, po ponad 25 latach funkcjonowania. Ofiary złożone dzisiaj na tacę podczas Mszy św. będą przeznaczone na rachunki za prąd i wodę (2500 zł), a po Mszy św. prosimy chętnych o datki na zakup węgla do ogrzania kościoła i budynków parafialnych.