Ogłoszenia duszpasterskie NIEDZIELA PALMOWA MĘKI PAŃSKIEJ 10 kwietnia 2022 r.

1. Dziś, w Niedzielę Palmową, prosimy Boga Ojca, byśmy „pojęli naukę płynącą z męki Zbawiciela i zasłużyli na udział w Jego zmartwychwstaniu”.
  2. Zachęcamy do uważnego przeczytania całego planu na Triduum Paschalne, który znajduje się w Oblubieńcu razem z intencjami mszalnymi. Szczególnie warto zaplanować udział w Mszy Wieczerzy Pańskiej, Liturgii Męki Pańskiej oraz Wigilii Paschalnej.
  3. Prosimy też o zapisywanie się na nocną i dzienne adoracje Jezusa.
  4. Cieszymy się z tego, że co roku rośnie liczba tych, którzy biorą udział w liturgii uświęcania czasu, czyli w jutrzniach z godzinami czytań i nieszporach oraz tych, którzy chcą w naszej parafii wziąć udział w Triduum Paschalnym w wersji rekolekcyjnej.
  5. Gorzkie Żale odprawiamy jeszcze dziś część trzecią i wszystkie części w Wielki Piątek.
  6. W najnowszej „Niedzieli” polecamy artykuł „Miłosierny gniew Boga” oraz bardzo wartościowy tekst ks. prof. Waldemara Chrostowskiego o ostatnich dniach ziemskiego życia Jezusa.
  7. W „Oblubieńcu” znajdziemy piękną homilię Benedykta XVI na Niedzielę Palmową.
  8. Dla dzieci będących pod opieką ruchu Mary’s Meals do skarbony umieszczonej na stoliku z gazetami w tym tygodniu złożono 487 zł (w sumie: 2574 zł), co umożliwia pełne całoroczne wyżywienie 33 dzieci. Jeszcze w tym tygodniu prosimy o ofiary na ten cel.
  9. Zachęcamy do zapisywania naszych dzieci i wnuków do parafialnej świetlicy „U św. Józefa”. Pierwsi korzystający są bardzo zadowoleni. Mogą z niej korzystać, kiedykolwiek rodzice sobie tego życzą. Przed pierwszym przyjściem dziecka prosimy o kontakt
    z Kierownikiem świetlicy (tel. 723 968 317). Zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku od 15:00 do 18:00.
  10. Są jeszcze w zakrystii do nabycia świece Caritas na stół wielkanocny.
  11. Na potrzeby kościoła anonimowi ofiarodawcy złożyli 450 zł. Bóg zapłać. Przypominamy, że ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego składamy do skarbonki przy świeczniku Matki Bożej Częstochowskiej.
  12. Po Mszy św. można złożyć przed kościołem ofiarę na pokrycie kosztów remontu łazienki
    i trzech wejść do kościoła.