Ogłoszenia duszpasterskie ZMARTWYCHWSTANIE PAŃSKIE 17 kwietnia 2022 r.

1. Dziś, w Zmartwychwstanie Pańskie, prosimy Boga Ojca, byśmy „zostali odnowie-ni przez Ducha Świętego i mogli zmartwychwstać do nowego życia w światłości”. Do Drugiej Niedzieli Wielkanocy czyli Miłosierdzia Bożego trwa Oktawa Zmartwychwstania Pańskiego.
  2. Życzymy wszystkim parafianom i miłym gościom wielkich owoców wielkanocnej odnowy życia, wytrwałości, zdrowia i sił do braterskiej miłości pomiędzy nami.
  3. Gratulujemy tym, którzy z miłości do Boga tak pięknie zaangażowali się w przy-gotowanie i przebieg Triduum Paschalnego, a dzieciom pierwszokomunijnym i ich rodzinom dalszego wzrostu w łasce odnowionego chrztu świętego.
  4. W najnowszej „Niedzieli” polecamy artykuły pogłębiające przeżywanie Świąt oraz tekst o Słudze Bożej Rozalii Celakównie, pielęgniarce ciała i duszy.
  5. W „Oblubieńcu” znajdziemy kilka wartościowych tekstów świątecznych oraz wprowadzenie do głębszego poznania kultu Bożego Miłosierdzia.
  6. Dla dzieci będących pod opieką ruchu Mary’s Meals w ubiegłym tygodniu złożono 526 zł (w sumie: 3100 zł), co umożliwia pełne całoroczne wyżywienie 40 dzieciom. Koordynatorzy z Akcji Katolickiej bardzo dziękują za tegoroczną ofiarność i pomoc głodującym dzieciom.
  7. Zachęcamy do zapisywania dzieci i wnuków do parafialnej świetlicy „U św. Józefa”. Zapisani mogą z niej korzystać, kiedykolwiek rodzice sobie tego życzą (od poniedziałku do piątku, od 15:00 do 18:00). Przed pierwszym przyjściem dziecka prosimy o kontakt z Kierownikiem świetlicy (tel. 723 968 317).
  8. Na potrzeby kościoła anonimowi ofiarodawcy (jeden z nich zaznaczył by podać, że jest z Wręczycy Małej) złożyli w sumie 1070 zł. Bóg zapłać.
  9. Prosimy o dalsze ofiary na pokrycie kosztów remontu kościoła, a szczególnie łazienki, pomieszczenia gospodarczego i wejść oraz klatki schodowej i korytarzy w „Domu św Józefa”. Można też wpłacać na konto parafialne.
  10. Ogłoszenie Diakonii Miłosierdzia: Niedziela Bożego Miłosierdzia, święto patronalne Caritas, obchodzona będzie w całej Polsce jako „Dzień Dobra”. Nasza parafia
    z radością włączy się w to dzieło. Na Mszy Świętej o 12:00 będziemy modlić się w intencji posługujących z nami, a po niej serdecznie zapraszamy wszystkich do Domu św. Józefa na poczęstunek i wspólne spędzenie czasu. Tego dnia po Mszach Świętych będziemy także zbierać fundusze na Centrum Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży. Bądźmy razem i dzielmy się dobrem.