Ogłoszenia duszpasterskie Druga Niedziela Wielkanocy czyli Miłosierdzia Bożego 24 kwietnia 2022 r.

1. Dziś, w Drugą Niedzielę Wielkanocy czyli Miłosierdzia Bożego, prosimy Ojca pełnego miłosierdzia, „abyśmy wszyscy głębiej pojęli, jak wielki jest chrzest, przez który zostaliśmy oczyszczeni, jak potężny jest Duch, przez którego zostaliśmy odrodzeni, i jak cenna jest Krew, przez którą zostaliśmy odkupieni”.
  2. W tym tygodniu rozpoczynają się próby przed Pierwszą Komunią św. Pierwsza próba odbędzie się we wtorek: o 15:30 – klasa B, a o 16:30 – klasa A i C.
  3. W „Niedzieli” polecamy artykuły: o tym, czy warto rozmawiać z niewierzącym
    o wierze i porady ekspertów, jak pielęgnować miłość w małżeństwie oraz specjalny dodatek o pomocy Kościoła Katolickiego dla uchodźców z Ukrainy.
  4. W „Oblubieńcu” znajdziemy słowa podsumowania i podziękowania dla tych, którzy wspierają dzieła ruchu Mary’s Meals oraz drugą część wprowadzenia do głębszego przeżywania kultu Bożego Miłosierdzia.
  5. Nadal można zapisywać dzieci i wnuki do parafialnej świetlicy „U św. Józefa”. Zapisani mogą z niej korzystać, kiedykolwiek rodzice sobie tego życzą (od poniedziałku do piątku, od 15:00 do 18:00). Przed pierwszym przyjściem dziecka prosimy o kontakt z Kierownikiem świetlicy (tel. 723 968 317).
  6. Prosimy o dalsze ofiary na pokrycie kosztów remontu kościoła, a szczególnie łazienki, pomieszczenia gospodarczego i wejść oraz klatki schodowej i korytarzy w „Domu św Józefa”. Można też wpłacać na konto parafialne.
  7. Ogłoszenie Diakonii Miłosierdzia: Przypominamy, że dziś z okazji Dnia Dobra, święta patronalnego Caritas, po Mszach św. zbierane będą fundusze na utworzenie Centrum Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży. Natomiast po Mszy św. o 12:00 zapraszamy wszystkich na wspólne świętowanie w Domu św. Józefa.
  8. Kilkanaście dni temu „zniknęła” z kościoła figura św. Antoniego. Została zabrana do renowacji przez konserwatora zabytków do Krakowa. Wróci do nas na święto Świętego, czyli 13 czerwca. Musi zostać dorobiona nowa lewa ręka Jezusa, kwiat lilii, uzupełnionych wiele ubytków, a także odtworzone i uzupełnione pierwotne malowanie.
  9. Dziś i jutro prosimy o ofiary w ramach pilnej zbiórki na leczenie pewnej osoby do skarbony w cokole św. Antoniego. Każdy grosz się liczy. Bóg zapłać.