Ogłoszenia duszpasterskie TRZECIA Niedziela Wielkanocy czyli Miłosierdzia Bożego 1 maja 2022 r.

1. Dziś, w Trzecią Niedzielę Wielkanocy, która od kilku lat rozpoczyna tzw. Tydzień Biblijny, prosimy Ojca, abyśmy „ciesząc się z odzyskanej godności przybranych dzieci Bożych z ufnością oczekiwali chwalebnego dnia zmartwychwstania”.
  2. Jutro przypada wspomnienie św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła.
  3. We wtorek, 3-go maja, w Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, Głównej Patronki Polski, Msze św. celebrować będziemy według porządku niedzielnego. O 10:00 odbędzie się nasza tradycyjna Msza św. za Polskę, naszą umiłowaną Ojczyznę oraz w intencji zmarłych i obecnie służących Strażaków z Wręczycy Wielkiej i Małej, z racji bliskiego wspomnienia ich patrona. Natomiast przed Mszą św. wszyscy jesteśmy zaproszeni do udziału w defiladzie, która po dwóch latach przerwy rozpocznie się pod Domem Strażaka o 9:45.
  4. W tym dniu przypada także Święto Patronalne Archidiecezji Częstochowskiej. Jest to również dzień modlitw za Ojczyznę i rodaków na emigracji oraz Święto Narodowe Konstytucji 3-go Maja.
  5. Również we wtorek, 3 maja, na zakończenie nabożeństwa majowego chętne dzieci pierwszokomunijne przeżyją osobiste oddanie i zawierzenie Maryi, na znak którego od tej pory będą nosiły na sobie znak Matki Bożej.
  6. W środę będziemy wspominali św. Floriana, patrona strażaków, hutników, kominiarzy, garncarzy i piekarzy. Módlmy się szczególnie w tym dniu za tych, którzy w dzień i w nocy gorliwie nam służą tymi pięknymi zawodami.
  7. W piątej przypada święto św. Apostołów Filipa i Jakuba.
  8. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zapraszamy do kościoła na wspólne modlitwy.
  9. Nabożeństwa majowe odbywają się od niedzieli do piątku codziennie bezpośrednio po ostatniej Mszy św., a w soboty po Mszy św. Maryjnej, którą odprawiamy o 9:00. Zapraszamy wszystkich, którzy kochają Maryję.
  10. W „Niedzieli” polecamy artykuł o specyfice polskiej pobożności maryjnej oraz tekst o tym, „jak modlić się z dziećmi”.
  11. W „Oblubieńcu” znajdziemy artykuły i modlitwy pomocne w czytaniu Pisma św.
  12. Nadal można zapisywać dzieci i wnuki do parafialnej świetlicy „U św. Józefa”. Zapisani mogą z niej korzystać, kiedykolwiek rodzice sobie tego życzą (od poniedziałku do piątku, od 15:00 do 18:00). Przed pierwszym przyjściem dziecka prosimy o kontakt z Kierownikiem świetlicy (tel. 723 968 317).
  13. Dziś po Mszy św. przed kościołem będziemy mogli złożyć ofiarę na pokrycie kosztów zakończonego w piątek etapu remontu kościoła, a szczególnie łazienki, pomieszczenia gospodarczego i wejść oraz klatki schodowej i korytarzy w „Domu św Józefa”. Bóg zapłać p. Jerzemu i Arturowi za ich pracę, z której wiele z nas i naszych gości będzie stale korzystać. Dzięki nim już wszystkie pomieszczenia kościoła wyglądają godnie i świeżo.
  14. Ogłoszenie Diakonii Miłosierdzia: Bardzo dziękujemy wszystkim za udział oraz współtworzenie obchodów Dnia Dobra w naszej parafii (w ubiegłą niedzielę). W tym dniu na Centrum Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży ofiarowaliśmy łącznie 1061 zł. Bóg zapłać!
  15. W środę odbył się pogrzeb śp. Sylwestra Kopacza z ul. Mickiewicza, l. 58, a w piątek odszedł od nas do Domu Ojca śp. Zygmunt Kaszyca z ul. Polnej, l. 87. Pogrzeb odbędzie się jutro, czyli w jego imieniny, o 15:00. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie.