Ogłoszenia duszpasterskie CZWARTA Niedziela Wielkanocy czyli Miłosierdzia Bożego 8 maja 2022 r.

1. Dziś, w IV Niedzielę Wielkanocy, która jest nazywana Niedzielą Dobrego Pasterza, prosimy Ojca, aby prowadził do siebie Jego lud, za zwycięskim Pasterzem.
  2. Jutro będziemy obchodzić, przeniesioną z dzisiaj ze względu na niedzielę, uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, Głównego Patrona Polski.
  3. W piątek, 13 maja, o 18:00 odbędzie się Msza św. dziękczynna za uratowanie życia św. Jana Pawła II przez wstawiennictwo Matki Bożej po zamachu na jego życie. Po Mszy św. i nabożeństwie majowym będzie możliwość ucałowania relikwii krwi św. Jana Pawła II, którą przelał w wyniku zamachu przed 41 laty.
  4. Za tydzień w niedzielę o 10:00 i 12:00 będą Msze św. pierwszokomunijne. Zapraszamy wszystkich do modlitwy za dzieci i ich rodziny. Pierwsza spowiedź św. dzieci odbędzie się w najbliższą sobotę o 10:30.
  5. Gratulujemy tym dzieciom, które we wtorek oddały się w ręce Maryi i postanowiły nosić na sobie Jej znak.
  6. Nabożeństwa majowe odbywają się od niedzieli do piątku codziennie bezpośrednio po ostatniej Mszy św., a w soboty po Mszy św. Maryjnej, którą odprawiamy o 9:00. Zapraszamy wszystkich, którzy kochają Maryję.
  7. Już teraz zapraszamy do udziału w tegorocznym Marszu dla Życia i Rodziny w Częstochowie, który odbędzie się 29 maja od 16:00. Warto zaplanować udział całej rodziny, aby oddać chwałę Bogu i podziękować za dar życia.
  8. W „Niedzieli” polecamy artykuł „Strach pod kontrolą”, w którym znajdziemy odpowiedź na pytanie, jak na lęk przed wojną powinien reagować wierzący.
  9. W „Oblubieńcu” znajdziemy wartościowy fragment nauczania św. Jana Pawła II o naturze i misji kapłaństwa służebnego, którą otrzymują od Boga księża.
  10. Nadal można zapisywać dzieci i wnuki do parafialnej świetlicy „U św. Józefa”. Zapisani mogą z niej korzystać, kiedykolwiek rodzice sobie tego życzą (od poniedziałku do piątku, od 15:00 do 18:00). Przed pierwszym przyjściem dziecka prosimy o kontakt z Kierownikiem świetlicy (tel. 723 968 317).
  11. Dziś po Mszy św. przed kościołem znów będziemy mogli złożyć ofiarę na pokrycie kosztów zakończonego etapu remontu kościoła, a szczególnie łazienki, pomieszczenia gospodarczego i wejść oraz klatki schodowej i korytarzy w „Domu św Józefa”. Do zapłaty za samą robociznę pozostało nam jeszcze 12000 tys. zł.
  12. Bóg zapłać tym, którzy w ostatnim czasie złożyli ofiary na potrzeby kościoła: Barbarze Szczypior, Martynie Badorze i Jakubowi Chłądowi, Bolesławowi Oczkowskiemu, Magdalenie Nowakowskiej i kilku ofiarodawcom anonimowym, a Renacie Motyl za ofiarę na ogrodzenie na cmentarzu.
  13. W sobotę odbył się pogrzeb śp. Czesławy Kijas z ul. Strażackiej, l. 76 i odeszła od nas do Domu Ojca śp. Regina Wróbel z ul. Ogrodowej, l. 91, której pogrzeb odbędzie się we wtorek o 14:00. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie.