Ogłoszenia duszpasterskie PIĄTA Niedziela Wielkanocy 15 maja 2022 r.

1. Dziś, w V Niedzielę Wielkanocy,, która w tym roku jest naszym parafialnym świętem sakramentu miłości, którym jest Eucharystia, prosimy Ojca, aby nas, wierzących w Chrystusa obdarzył „prawdziwą wolnością i wiecznym dziedzictwem”.
  2. Dziś o 10:00 i 12:00 odbywają się Msze św. pierwszokomunijne. Gratulujemy dzieciom, które dziś uroczyście ogłaszają, że chcą służyć Jezusowi całym swoim życiem i na zawsze, a przez to zjednoczyły się z Nim w komunii miłości do Boga i ludzi oraz życzymy pięknych owoców całego białego tygodnia i wytrwania w dobrych postanowieniach. Bardzo dziękujemy ks. Pawłowi, p. Organistce, Chórowi Parafialnemu i p. Katechetce za przygotowanie dzisiejszej uroczystości. Rodzi-com, p. Kościelnemu i p. sprzątającej kościół dziękujemy za przygotowanie jego otoczenia i wnętrza, a także terenu Drogi Krzyżowej. Dziękujemy rodzinie, która ufundowała klęcznik dla dzieci pierwszokomunijnych oraz rodzinom wszystkich dzieci za lichtarze na świece ołtarzowe. Wszystkich zachęcamy do modlitwy za te rodziny o wytrwanie w powołaniu do życia Bożą miłością i dla Boga.
  3. Jutro, tj. 16 maja, będziemy obchodzili święto Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, patrona Polski.
  4. Tradycyjnie, w ramach corocznych modlitw o urodzaje odbędą się w tym tygodniu modlitwy przy krzyżach.
    W poniedziałek:
    przy ul. Śląskiej (o 17:00);
    przy ul. Długiej (o 17:00);
    przy ul. Sienkiewicza (o 19:00).
    We wtorek:
    przy ul. Częstochowskiej (o 17:00);
    przy ul. Mickiewicza (o 17:00);
    przy ul. 3-Maja (o 19:00).
  5. Już za trzy tygodnie, tj. 5 czerwca, wraz z rodzinami dzieci z klas czwartych będziemy obchodzili uroczyście rocznicę pierwszej Komunii św.
  6. Nabożeństwa majowe odbywają się od niedzieli do piątku codziennie bezpośrednio po ostatniej Mszy św., a w soboty po Mszy św. Maryjnej, którą odprawiamy o 9:00.
  7. Przypominamy, że już za dwa tygodnie, 29. maja, odbędzie się w Częstochowie Marsz dla Życia i Rodziny, a rozpocznie się o 16:00 od Mszy św. w Sanktuarium Świętej Rodziny.
  8. W „Niedzieli” polecamy artykuł o zjawisku religii w internecie oraz o bł. Karolu de Foucauld, pięknym, skromnym i bogatym duchowo świętym, którego dzień kanonizacji właśnie przeżywamy.
  9. W „Oblubieńcu” znajdziemy tekst o św. Bernardynie, jego modlitwy i myśli.
  10. Nadal można zapisywać dzieci i wnuki do parafialnej świetlicy „U św. Józefa”. Zapisani mogą z niej korzystać, kiedykolwiek rodzice sobie tego życzą (od poniedziałku do piątku, od 15:00 do 18:00). Przed pierwszym przyjściem dziecka prosimy o kontakt z Kierownikiem świetlicy (tel. 723 968 317).
  11. Dziś po Mszy św. przed kościołem znów będziemy mogli złożyć ofiarę na pokrycie kosztów zakończonego etapu remontu kościoła, a szczególnie łazienki, pomieszczenia gospodarczego i wejść oraz klatki schodowej i korytarzy w „Domu św Józefa”. Do zapłaty za samą robociznę pozostało nam jeszcze 11000 tys. zł, a za materiał 2000 zł.
  12. Bóg zapłać p. Stefanowi za dar pięknych klęczników, które będą pomocą dla chętnych w przystępowaniu do Komunii św. na klęcząco i podczas adorowania Pana Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie.