Ogłoszenia duszpasterskie SZÓSTA Niedziela Wielkanocy 22 maja 2022 r.

1. Dziś, w VI Niedzielę Wielkanocy, prosimy Ojca, abyśmy w trwającym Okresie Wielkanocnym „gorliwie oddawali cześć Chrystusowi zmartwychwstałemu” i by „misterium paschalne przemieniało nasze życie”.
  2. Nadal prosimy wszystkich o miłość przez modlitwę i pokutę za rodziny dzieci pierwszokomunijnych o wytrwanie przy Jezusie w Eucharystii i dalszy rozwój w nich czynnej miłości do Boga.
  3. Gratulujemy wszystkim, którzy na co dzień i od święta dbają o przydrożne i domowe krzyże oraz kapliczki, a w ubiegłym tygodniu przygotowali te miejsca święte do naszej wspólnej modlitwy.
  4. We wtorek będziemy obchodzili wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki wiernych, a we czwartek – wspomnienie św. Filipa Neri, prezbitera.
  5. Za dwa tygodnie, tj. 5.czerwca, odbędzie się uroczystość rocznicy Pierwszej Komunii św.
  6. Nabożeństwa majowe odbywają się od niedzieli do piątku codziennie bezpośrednio po ostatniej Mszy św., a w soboty po Mszy św. Maryjnej.
  7. Przypominamy, że już za tydzień, 29. maja, odbędzie się w Częstochowie Marsz dla Życia i Rodziny, a rozpocznie się o 16:00 od Mszy św. w Sanktuarium Świętej Rodziny. Po Mszy św. i przejściu w białych lub jasnych strojach weźmiemy udział w pięknym wieczorze uwielbienia na błoniach jasnogórskich. W planie jest modlitwa, koncerty muzyków polskich i ukraińskich, słuchanie świadectw, finały konkursów, słodki poczęstunek, napoje i jedzenie z grilla.
  8. W „Niedzieli” polecamy artykuł o Paulinie Jaricot, której beatyfikacja odbywa się właśnie dzisiaj, a która już jako nastolatka rozpoczęła tworzyć towarzystwo zajmujące się głównie zbieraniem pieniędzy na katolickie misje zagraniczne. Ta sama kobieta mając 27 lat zaangażowała się w popularyzację modlitwy różańcowej. Tworzyła w tym celu piętnastoosobowe grupy, które nazwała Żywym Różańcem.
  9. W „Oblubieńcu” znajdziemy kolejny tekst o bł. Paulinie, ale też jej słowa, które z pewnością ubogacą duchowo i zainspirują wielu z nas.
  10. Jeszcze do końca maja będzie regularnie działała nasza „świetlica św. Józefa”, a od czerwca do końca sierpnia już tylko na wcześniejsze zgłoszenie.
  11. Dziś po Mszy św. przed kościołem znów będziemy mogli złożyć ofiarę na pokrycie kosztów remontu. Do zapłaty za samą robociznę pozostało nam jeszcze 11000 tys. zł, a za materiał niecały 1000 zł.
  12. Również dziś, na godzinę 21:00 zapraszamy do naszego kościoła na comiesięczny różaniec ze św. Janem Pawłem II, modlitwę przez jego wstawiennictwo i ucałowanie jego relikwii.
  13. Bóg zapłać p. Stanisławowi i Elżbiecie Kisielom za piękny dar najwyższej klasy płytek na ściany i podłogę odnowionej kościelnej toalety, p. Andrzejowi Hobotowi i jego rodzinie za wiele ton kruszywa pod kostkę przy kościele, a p. Cecylii Czapnik i ofiarodawcy anonimowemu za 250 zł na bieżące potrzeby kościoła.