Ogłoszenia duszpasterskie ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO 5 czerwca 2022 r.

1. Dziś, w uroczystość Zesłania Ducha Świętego, prosimy Ojca, aby „zesłał dary Ducha Świętego na całą ziemię i dokonał w sercach wiernych cudów, które zdziałał w początkach głoszenia Ewangelii”.
  2. Dzisiaj o 12:00 wraz z dziećmi i ich rodzinami świętujemy pierwszą rocznicę ich pierwszej komunii św.
  3. Przypominamy, że można złożyć swój podpis pod projektem ustawy o zmianie „Ustawy o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerywania ciąży” oraz innych ustaw. Projekt ten ma na celu ograniczenie propagandy aborcyjnej. Planowane zmiany sprawią, że aborcja nie będzie mogła być promowana, a pomocnictwo w aborcjach będzie karane. Można też zabrać pustą listę, żeby samodzielnie zebrać kilka podpisów.
  4. W poniedziałek będziemy obchodzili święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła, a w środę – wspomnienie św. Jadwigi, królowej.
  5. We czwartek, w święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana, zapraszamy na Mszę św. dziękczynną za kapłaństwo ks. Pawła i za wszystkich kapłanów z Wręczycy oraz o nowe powołania z naszych rodzin.
  6. W sobotę zaś przypada wspomnie-nie św. Barnaby, Apostoła.
  7. W sobotę wszystkie dzieci pierwszokomunijne pielgrzymują do Częstochowy, by wziąć udział w Kongresie Eucharystycznym Archidiecezji Częstochowskiej. Kongres będzie miał miejsce 11 czerwca (sobota) w Częstochowie przed szczytem klasztoru na Jasnej Górze. Początek o godzinie 10:30.
  8. Nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa odbywają się od niedzieli do piątku codziennie po ostatniej Mszy św., a w soboty po Mszy św. Maryjnej.
  9. W „Niedzieli” polecamy artykuł o wspólnocie małżeńskiej „Equipes Notre-Dame”.
  10. W „Oblubieńcu” znajdziemy między innymi tekst o Duchu Świętym oraz kolejny fragment z Katechizmu Kościoła Katolickiego o wolności człowieka.
  11. Do zawarcia sakramentu małżeństwa przygotowuje się Marcin Zacharski i Marta Adamik z Częstochowy, Konrad Włodarek z Wręczycy Małej i Izabela Zygier z Borowego oraz Łukasz Parkitny z Wręczycy Wielkiej i Anita Freus z Miedźna. Gdyby ktokolwiek wiedział o przeszkodach do zawarcia tych małżeństw, zobowiązany jest zgłosić to w kancelarii parafialnej.
  12. Z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do Boga śp. Piotr Zielonka z ul. Ogrodowej, l. 44, a w środę o 14:00 odbędzie się pogrzeb zmarłego w Warszawie śp. Władysława Wróbla (zwanego Andrzejem), l. 67, który niegdyś mieszkał we Wręczycy, przy ul. Podgaj. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie.
  13. Bóg zapłać Bronisławowi Kwecowi oraz Antoniemu Królowi za 200 zł na kościół, a także wszystkim, którzy na remont kościoła złożyli kolejne 943 zł.
  14. W tym roku procesja Bożego Ciała po trzech latach wraca na nasze ulice. Przejdziemy ulicą ks. Józefa Odróbki, Nadrzeczną, Długą i 3-Maja. Prosimy o zgłaszanie się chętnych do budowy czterech ołtarzy.